Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pijani wpadli na drogach powiatu tomaszowskiego. Było ich siedmiu, a trzech miało ponad lub blisko 3 promile

Tomaszowscy policjanci tylko w miniony weekend zatrzymali siedmiu kierujących będących po alkoholu. Trzech z nich miało ponad lub blisko 3 promile alkoholu.

Od minionego piątku do niedzieli na drogach powiatu tomaszowskiego policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących samochodami oraz jednośladami. Dwóch z nich zostało ujętych dzięki obywatelskiej postawie osób zgłaszających.

Piątek

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w piątek w miejscowości Górno. Kierujący rowerem 41-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie osoby zgłaszającej. Jak się okazało, 68-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski jadąc peugeotem ul. Lipową w Tomaszowie Lubelskim, w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu.

Ostatni tego dnia nietrzeźwy kierujący rowerem to 39-letni tomaszowianin, który „wydmuchał” 2,7 promila alkoholu i w takim stanie jechał ul. Ściegiennego w Tomaszowie Lubelskim.

Sobota

W sobotę w miejscowości Szalenik Kolonia, 55-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska jechał rowerem mając w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Niedziela

W niedzielę w miejscowości Żerniki, 33-letni mieszkaniec gminy Ulhówek, kierujący rowerem został przebadany na zawartość alkoholu po tym, jak spadł z roweru. Mężczyzna jechał jednośladem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na poniesione obrażenia został przewieziony do szpitala.

Kolejny nietrzeźwy kierujący to 22-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna jechał ciężarowym MAN-em przez Lubyczę Królewską mając w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Z kolei 51-letni mieszkaniec gminy Łaszczów kierujący toyotą, został zatrzymany w Łaszczowie dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Kierujący „wydmuchał” ponad 3 promile alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna miał również cofnięte uprawnienia do kierowania.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

Autor: redakcja

9 komentarzy

 1. Jak można zestawiać w jednym artykule rowerzystę, który miał prawie pół promila, z kierującym osobówką, który miał 3 promile, albo z kierującym TIRem, który miał 1,4 promila ?

  Pijaństwa na rowerze nie będę pochwalał, ale wolałbym spotkać na swojej drodze 1000 pijanych rowerzystów niż jednego pijaka w ciążarówce.

  • Normalnie, każdy z nich nie powinien w takim stanie kierować, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

   • Zgadza się. Tak samo jak każdy kierujący powinien się zatrzymywać przy zielonej strzałce, po chodnikach nie powinno się niczym (czyli także rowerami) jeździć, a parkowanie powinno odbywać się także w zgodzie z przepisami.

    Szkoda, że o innych wykroczeniach artykuły nie powstają z taką samą skrupulatnością.

   • To prawda. Czyn ten sam, czyli kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu (albo po użyciu alkoholu, w jednym przypadku).
    Tak samo, jak np. kradzież batonika, albo miliona złotych. To jest dokładnie to samo.

 2. Bezpieczne drogi wg morawieckiego , buhahaha obiecywał w październiku ub.r.

 3. Ciepły (jeszcze) Lech M.

  „…ponad lub blisko 3 promile” – ponad 3 to też blisko 3.
  To w końcu ile miał tego blisko 3 ?

Z kraju