Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem u mieszkańca Kraśnika

W czwartek po południu Wojciech Wilk burmistrz Kraśnika poinformował o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie Kraśnika. Jednocześnie zaapelował o pozostanie w domach.

Dzisiaj po południu Wojciech Wilk poinformował mieszkańców na swoim profilu na Facebooku o pierwszym przypadku choroby Covid-19 na terenie miasta.

– Z przykrością informuję, że u jednego z mieszkańców naszego miasta wykryto chorobę Covid-19, co potwierdziły służby epidemiologiczne. To pierwszy taki przypadek na terenie Kraśnika. Tym bardziej powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby ograniczyć jej dalszy rozwój. Dlatego bardzo proszę, w imię wspólnego dobra i zdrowia wszystkich mieszkańców miasta, o bezwarunkowe podporządkowanie się nowym zaleceniom służb sanitarnych i medycznych oraz ograniczeniom związanym ze stanem epidemii – czytamy w wiadomości opublikowanej przez burmistrza.

Wojciech Wilk zaapelował również o unikanie zgromadzeń i ograniczenie aktywności do niezbędnego minimum.

– Jeśli sami nie zadbamy o przestrzeganie zasad prewencji, nikt za nas tego nie zrobi. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i bliskich, pomagajmy starszym osobom, zachowujmy się solidarnie i wspierajmy w trudnych chwilach. Nie piętnujmy też osób będących w kwarantannie lub chorych. Nie twórzmy atmosfery paniki i wzajemnych pretensji. Wygramy walkę z epidemią, jeśli będziemy rozsądni i obowiązkowi. Jeśli będziemy pamiętać o własnym zdrowiu, ale też o innych ludziach w potrzebie – napisał Wojciech Wilk.

(fot. Wojciech Wilk)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Bez bliższych danych dotyczących zakażonego taką informację panie Wilk wsadź pan sobie głęboko w odbyt (razem z rodo).

  • Taaa niby w tym wyjatkowym czasie pandemii nic nie dziala i nie jest jak nalezy ale RODO dla naszego bezpieczenstwa działa w 100% i ma sie rewelacyjnie tak samo jak wirus i to wszystko po to zebysmy sie nie zarażali. Wlaśnie sanepid powinien udostepniac informacje chociaz somsiadom ze maja za sciana choroge badz kogos na kwarantannie by uwazac i miec go na oku w razie łamania zasad i przepisow i jednoczesnie by informowac. To wladzom pomoglo by w weryfikowaniu przestrzeganych badz nie przestrzeganych przez nich zasad kwarantanny.

  • po co ci ta informacja?
   już chcesz linczu bandyto?

 2. Dlaczego w tym przypadku podaje się miejscowość, a zwykle tylko powiat. To nieuczciwe. Informacja jest podstawa bezpieczeństwa. Jej brak powinien być karany to zwiększa zagrożenie wszystkich. Jawna kwarantanna pomogłaby w przestrzeganiu

 3. Siedzimy w domu, nieważne skąd dokładnie jest osoba zarażona.
  Całe szczęście nie podają bliższych informacji, bo znalazło by się kilku mądrych inaczej, i rodzina by miała udręke

 4. Roobin(nie hoody)

  Nie chodzi tu o lincz, czy inne zboczenia.Sąsiedzi powinni zostać poinformowani o udokumentowym przypadku. Nie podawanie tego jest czymś gorszym od złamania zasady kwarantanny, gdzie kobitka posprzątała klatkę schodową i za to oberwała 5 tysi. Jeśli mamy się bronić, to chcemy wiedzieć przed kim, bo tego nie roznoszą pieski, czy kotki tylko ludzie. Wystarczy naprawdę uczciwa informacja i w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie poważnieogr

 5. Roobin(nie hoody)

  Nie chodzi tu o lincz, czy inne zboczenia.Sąsiedzi powinni zostać poinformowani o udokumentowym przypadku. Nie podawanie tego jest czymś gorszym od złamania zasady kwarantanny, gdzie kobitka posprzątała klatkę schodową i za to oberwała 5 tysi. Jeśli mamy się bronić, to chcemy wiedzieć przed kim, bo tego nie roznoszą pieski, czy kotki tylko ludzie. Wystarczy naprawdę uczciwa informacja i w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie poważnie ograniczyć, lub wyeliminować zarazę.
  Tych przypadków jest bardzo niewiele, i można jeszcze je wyłapać i reagować. Dlaczego przez np.2 przypadki ma być sterroryzowane całe miasto???

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja