Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Padający deszcz wypłukał granaty. Interweniował patrol saperski (zdjęcia)

Padający na początku września deszcz wypłukał na terenie gminy Zamość pozostałości z czasów wojny. Niebezpieczne znalezisko zabezpieczyli policjanci, a saperzy je zabrali do zneutralizowania.

W sobotę rano 64-letnia mieszkanka gminy Zamość podczas spaceru, nieopodal swojej posesji, natrafiła na granaty z czasów II wojny światowej. Kobieta o swoim znalezisku zaalarmowała policjantów. Granaty zostały prawdopodobnie wypłukane z ziemi przez padający na początku września deszcz. Znajdowały się około 200 metrów od zabudowań.

Policjanci zabezpieczyli rejon odnalezienia niebezpiecznych przedmiotów do czasu przyjazdu saperów. Na miejsce przybył wojskowy patrol saperski z Chełma w celu zneutralizowania zagrożenia. Łącznie saperzy odnaleźli i zabezpieczyli 16 granatów ręcznych.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. O ich odnalezieniu należy natychmiast poinformować policję, a samo miejsce zabezpieczyć, tak aby osoby nieświadome zagrożenia lub zaciekawione znaleziskiem nie podchodziły zbyt blisko i nie narażały się na niebezpieczeństwo.

Padający deszcz wypłukał granaty. Interweniował patrol saperski (zdjęcia)

Padający deszcz wypłukał granaty. Interweniował patrol saperski (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

4 komentarze

  1. No i po co ten deszcz tak płukał aż narobił kłopotów tyle kasy w błoto masakra !

  2. „Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. O ich odnalezieniu należy natychmiast poinformować policję” – chyba, że komuś będą potrzebne w sądzie (żeby udowodnić po czyjej stronie ma być sprawiedliwość…

  3. Ja to bym jeszcze dla pewności doczyścił by było lepiej widać co to jest.

Z kraju