Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Najpierw kaczki, teraz indyki. Kolejne ognisko ptasiej grypy w naszym regionie

Drugie w ostatnim czasie ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków wykryto na terenie województwa lubelskiego. Tym razem znajduje się ono na fermie indyków.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzone zostało kolejne ognisto wysoce zjadliwej grypy ptaków. Znajduje się ono w jednym gospodarstw w miejscowości Lisiowólka w gminie Wohyń w powiecie radzyńskim. Znajduje się w nim 28 590 indyków rzeźnych, są to ptaki w wieku 2,5 oraz 4,5 miesięcy.

W ostatnich dniach właściciel gospodarstwa zauważył, że ptaki zaczynają padać. Powiadomił o wszystkim lekarza weterynarii. Ten pobrane próbki wysłał do Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. W poniedziałek wieczorem badania wykazały, że indyki są chore.

Na miejscu pracują służby weterynaryjne. Ruszyły też procedury związane z likwidacją choroby, wiadomo już, że wszystkie ptaki będą musiały zostać zagazowane a następnie zutylizowane.

To kolejne w ostatnich dniach ognisko ptasiej grypy w naszym regionie. Pod koniec grudnia chorobę stwierdzono w miejscowości Kaniwola w gminie Ludwin w powiecie łęczyńskim. Tam konieczne było uśmiercenie ponad 40 tys. kaczek.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

  1. Wiesniacy itak nic sobie z tego nie robią. Uważają że jak wirusa nie widać to go niema. Albo najlepiej zwalić to na Unię europejską 🙂

  2. Jesteś idjotą i tyle w temacie

  3. Kolejny etap niszczenia gospodarki Polskiej.

  4. Polska żywność jest za zdrowa za mało ludzi umiera na raka trzeba zrobić wszystko żeby jedli sztuczny zachodni syf i umierali .

  5. Do Yogi a skąd Ty cebulaku jesteś jak by nie wieś to byś lizał stalową barierkę na balkonie

  6. Proponuję szybkie zbadanie karmy którą były karmione i producenta tych karm.Kiedyś kury kaczki itp.chodziły po dworze i źadnej zarazy nie było.Obecnie nie zawsze mroźna kurki wypuścić na wybieg bo wędrowne ptaki przenoszą chorobę.A co z tymi co w fermach siedzą i nigdy na dworze nie były?Badać!!!!!!!! i jeszcze raz badać karmę i inne suplementy czy leki podawane w fermach drobiu.

  7. Europejski rolnik z 5 kurami

    Mieszczuchy won do swojej biedronki, Lidla i stokrotki żreć niemieckie mięso bahahaha

  8. Jako gospodarz nie wpuścił bym żadnych bandytów żeby mi stwierdzono że są z wirusem i do pieca z nimi, bo mysz weszła do kurnika i zarazila wszystkie!!!pewnie jadą za granicy świecące indyki x2 większe i rakotwórcze!!!Polaka dobija się z kAżdej strony,obudzcie się ludzie!!!

Z kraju

Sport