Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Motyczu powstał amfiteatr. Wczoraj było huczne otwarcie

Pierwszy w gminie Konopnica amfiteatr został wczoraj otwarty dla publiczności. Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin”.

W niedzielę w Motyczu w gminie Konopnica odbyło się otwarcie amfiteatru. Obiekt jest czymś więcej niż klasyczną muszką koncertową, scena posiada nagłośnienie i oświetlenie zaś obok powstał zadaszony budynek. Powierzchnia użytkowa nowego obiektu wynosi 96 mkw. Miejsce to ma być przeznaczone na organizowanie gminnych imprez plenerowych i służyć wszystkim mieszkańcom gminy.

Podczas wczorajszego otwarcia odbyło się poświęcenie obiektu zaś później na scenie wystąpiły liczne zespoły. Artyści Teatru Muzycznego w Lublinie zaprezentowali przedstawienie „Lata 20-te, lata 30-te”, wystąpił gminny zespół Rola, Dziecięca Orkiestra Dęta ze Szkoły Podstawowej w Motyczu zaś gwiazdą wieczoru był Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Podczas wczorajszej imprezy nie zabrakło również dodatkowych atrakcji dla mieszkańców gminy. Na najmłodszych czekały dmuchane zamki, zaś na wszystkich chętnych warsztaty florystyczne i ceramiczne oraz wystawa malarska a także rękodzieła.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)
2014-10-06 22:13:07

7 komentarzy

 1. Ktoś poza występującymi na scenie był na otwarciu? Bo na zdjęciach nie widać 🙂

 2. No raczej tylko p. Wójt,
  bo kogo więcej to interesuje?
  Stadion w Lublinie, amfiteatr w Motyczu……nie ma na lubelszczyźnie chleba (pracy) to organizuje się igrzyska, tak jest łatwiej……………

  • „bo kogo więcej to interesuje?” Nie interesuje pijaczków co wolą pod sklepem stać, i tych co wolą z piwem przed telewizorem siedzieć oglądając pierdoły. „Ktoś poza występującymi na scenie był na otwarciu?” owszem było sporo ludzi, trzeba było przyjść i zobaczyć.

 3. robią coś źle, nie robią też do dupy. cała POLSKA aby palec w oko i jęczeć. Nie byłem na otwarciu ale cieszę się jak tylko coś powstaje dla ludzi bez względu gdzie!!!

 4. Potwierdzam, że było sporo osób, także dużo rodzin z dziećmi. Ładna pogoda sprzyjała organizatorom dlatego festyn wyjątkowo się udał. Zadowoleni byli i mieszkańcy, i przyjezdni goście.
  Części z wyżej wypowiadających się osób radzę dobrze przyjrzeć się temu co sami zrobili wspaniałego dla siebie i dla innych we własnym życiu (prywatnie i zawodowo) a dopiero potem zaczęli oceniać innych oraz non stop narzekać. Fakt, że może część z działań władz administracyjnych pozostawia wiele do życzenia, niektóre decyzje i realizacje są nieprzemyślane i wręcz głupie, ale są też takie, które wśród lokalnej społeczności są wysoko oceniane.
  Jeżeli ktoś pamięta (w końcu nie tak dawno) poprzednią władzę Gminy Konopnica i porówna do tej aktualnej, to dobrych działań na rzecz rozwoju lokalnego obecnego wójta nie sposób nie zauważyć. I wierzcie mi – dużo osób, z którymi rozmawiałem w Motyczu, cieszy się z inwestycji, które tu ostatnio powstały, w tym z amfiteatru…

 5. lepszy byłby sex shop

 6. chodnik by dziady lepiej zrobili

Z kraju