690 680 960

Ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, przyjechał samochodem do posterunku policji

Mieszkaniec Lublina przyjechał do posterunku policji w Fajsławicach samochodem. Jak się okazało, mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj w Fajsławicach do posterunku policji zgłosił się 63-latek z Lublina. Mężczyzna po zakończonych czynnościach wyszedł z budynku i wsiadł do osobowego saaba stojącego nieopodal jednostki policji.

Mężczyzna powoli zaczął odjeżdżać, jednak jazdę natychmiast udaremnili mu policjanci, którzy w policyjnych systemach sprawdzili mężczyznę i jak się okazało – posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanych przez sąd. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych oraz nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC.

63-latek tłumaczył mundurowym, że ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się komunikacją publiczną, dlatego przyjechał samochodem. Wkrótce cała sprawę wyjaśni przed sądem. Zgodnie z prawem, za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. Ale nowina… Każdy wie gdzie oni mają tę sądowe zakazy. Pewnie dostanie kolejny i tak samo go to wzruszy do łez.

  • .......................,

   Wzruszy się jak go znów złapią. Zgodnie z przepisami prowadzenie samochodu pomimo prawomocnego zakazu stanowi przestępstwo opisane w art.244 k.k., zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto kierowcy grozi kolejny zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do lat 15.

  • No właśnie. Te zakazy wydawane przez sąd to nie jest nic istotnego. Sądy dają podwójne, potrójne, poczwórne zakazy, a kary za ich naruszanie są symboliczne. W najgorszym razie (za złamanie kolejnego zakazu) można dostać parę miesięcy zawiasów. A pojedyncze zakazy sadow można olewać ciepłym moczem.

   • I dużym problemem jest brak OC, bo za to można zapłacić parę tysięcy kary. A złamanie zakazu jest liberalnie traktowane przez polskie sądy – one dobrze wiedzą, że nic nie mogą zrobić w sprawie niesfornych kierowców.

 2. Do kompletu brakowało mu jeszcze:
  -kierowania pod wpływem alkoholu
  -kierowania bez Prawa Jazdy

 3. Jak powie,że się leczy psychologicznie to nic mu nie grozi.

 4. „ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się komunikacją publiczną” – ale wcześniej stan zdrowia nie przeszkadzał mu jeździć po pijaku* czy tak, że kogoś uśmiercił** samochodem.

  *, **) zakazów kierowania nie dostaje się za jazdę rowerem po chodniku

  • Poza tym nie ma sensu dawania zakazów za jazdę po alkoholu. W Polsce jazda po alkoholu jest tak powszechna, że można ją zaakceptować.

 5. w Fajsławicach jest posterunek ?

 6. Lokalny burak pewnie każdy wiedział

 7. Typowy pisowski elektorat. Wiek się zgadza, pochodzenie wiejskie.
  No, w Sądzie może się chwalić znajomościami w PiS nic mu to niesa tam.

 8. **** nie trafi do pierdla

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…