Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Nie chciał dla siebie pomocy. Zamarzł w nieogrzewanym pustostanie

Pomimo panujących w ostatnim czasie mrozów, wciąż wiele osób bezdomnych przebywa w miejscach, gdzie ich życie jest zagrożone. Nie brakuje także śpiących na śniegu pijanych.

Wczoraj późnym wieczorem w jednym z pustostanów przy ulicy Akacjowej na lubelskim Kośminku znaleziono ciało ok. 50-letniego bezdomnego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż zmarł on w wyniku wychłodzenia. Jak nas poinformowano, kilka dni wcześniej w tym samym miejscu interweniowali strażnicy miejscy.

Mężczyzna był mocno wychłodzony i udzielono mu pomocy. Jednak pomimo chęci przetransportowania go do noclegowni, nie chciał on skorzystać z tej propozycji i wciąż wracał do rudery, w której przebywał.

Każdej doby policjanci kilka razy interweniują na zgłoszenia mieszkańców, informujących o śpiących na przystankach czy też bezpośrednio na śniegu pijanych osobach. W przypadku gdy ma się nimi kto zaopiekować, trafiają oni pod opiekę najbliższych. Jednak część z nich jest w takim stanie, że aby zapewnić im bezpieczeństwo, noc spędzają w policyjnej celi.

Lublin: Nie chciał dla siebie pomocy. Zamarzł w nieogrzewanym pustostanie

(fot. lublin112)
2016-01-23 08:00:37

8 komentarzy

 1. Voyager III - (słownie: trzeci)

  Żył jak chciał, i umarła jak chciał.
  Ale przy tej okazji tak sobie pomyślałem, że wielu jest takich, że gdyby im dać nawet po pokoju w hotelach rangi Victorii, czy innych, to i tak wracaliby do ruder i przysłowiowych mostów.
  Nie licząc tych co film urywa im się na jezdni, czy na kolejowych torach. Ci mają tzw. inną pasję.

 2. Takie miał prawo.

 3. swiec Panie nad jego dusza

 4. Tak sobie kowal losu. Nie chcial zyc juz dluzej w tym niweolniczym systemie choc i tak byl prawdziwym wolnym czlowiekiem pod koniec swojego zycia.

 5. Sam niebawem planuję zasnąć w samochodzie. Ludzie ludziom przygotowują taki los.
  Tylko wcześniej znieczulę się 2 paczkami leków na sen.

  https://listydoj.wordpress.com/

 6. To był były kierowca karetki pogotowia

Z kraju

Polityka i społeczeństwo