Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy motocykliści rozpoczęli sezon. Na Felinie zorganizowali piknik (zdjęcia)

Jak co roku lubelscy motocykliści zorganizowali oficjalne rozpoczęcie sezonu. Impreza przyciągnęła całe rodziny, gdyż na każdego czekały atrakcje.

Setki motocyklistów zarówno z Lublina jak też z regionu wzięło udział w Rozpoczęciu Sezonu Motocyklowego, jaki w niedzielne popołudnie odbył się na terenie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego na Felinie. Zorganizowana przez Moto Inicjatywę impreza skierowana była dla wszystkich motocyklistów oraz miłośników tego typu pojazdów, jak też dla rodzin z dziećmi.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Na scenie odbywały się koncerty lubelskich zespołów rockowych, były pokazy tańca, pokazy ratownictwa medycznego przygotowane przez Ochotniczą Służbę Ratowniczą czy też Mistrzostwa Lubelszczyzny Motocyklistów w wyciskaniu sztangi. Z kolei na najmłodszych oczekiwała m.in. dmuchana zjeżdżalnia.

Jak wyjaśniali organizatorzy, głównym celem wydarzenia było pokazanie społeczeństwu, że motocykliści kochają swoje życie, a motocykle to ich największa pasja. Przy każdej nadarzającej się okazji, starają się walczyć ze stereotypem potencjalnych „dawców organów” a także promować bezpieczną i kulturalną jazdę. Przypominają również, że w blisko 80 procentach winnymi wypadków z udziałem motocyklistów są kierowcy innych pojazdów.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

  1. Wreszcie trochę więcej organów na przeszczepy będzie. Udanego sezonu koledzy 🙂

    • masz złe informacje. Z reguły motocyklista po wypadku nie nadaje się do przeszczepu czegokolwiek. W środku jest jedynie czerwona „galaretka” i jedna wielka miazga. Natomiast „miszczowie prostej w konserwach” oferują znacznie więcej. Można odzyskać nerki, wątrobę rzadziej, bo zdarza się że pasy ja zmiażdżą jak delikwent wysunie się bo ma je źle zapięte, czasem płuca, serce też bywa w dobrym stanie.

  2. „Przy każdej nadarzającej się okazji, starają się walczyć ze stereotypem potencjalnych „dawców organów” a także promować bezpieczną i kulturalną jazdę.” – no właśnie było można zaobserwować jak uczestnicy promowali ją na Drodze Męczenników Majdanka w stronę miasta i na Al. Witosa (o dziwo zero patroli stacjonarnych z radarami)

  3. Wreszcie pójdę na większe zakupy

  4. czy felin to nie lublin szanowne 112 prosze o odpowiedz

  5. Które to już otwarcie sezonu w tym roku?

  6. Pasja na całe życie- fajna, tylko go zbyt wcześnie nie eliminujcie.

  7. tak tak impreza ale ktorych z nich zaszaleje i bedzie po takim czlowieku jak kierowca bmw

  8. nie chcą być nazywani „dawcami organów, a na tym symulatorze ze zdjęcia to co uczyli bezpiecznej i kulturalnej jazdy na jednym kole?