Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lekarze zrobili sobie w szpitalu strzelnicę, postrzelili pacjentkę. Sprawą zajęła się prokuratura

Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie zdarzenia, jakie miało w łukowskim szpitalu. Postępowanie prowadzi także policja, Rzecznik Praw Pacjenta oraz dyrekcja szpitala.

Wciąż nie udało się ustalić, który z pracowników szpitala w Łukowie postrzelił z wiatrówki 38-letnią pacjentkę. Wiadomo jednak, że feralnego wieczoru, strzelało z niej sześć osób. Wszyscy są pracownikami szpitala, lecz byli w czasie wolnym od pełnienia służbowych obowiązków. Śledczym udało się za to dowiedzieć, kto jest właścicielem wiatrówki. Okazał się nim jeden z lekarzy. Został on już przez dyrektora szpitala tymczasowo zawieszony w wykonywaniu obowiązków.

Sprawą strzelnicy na terenie szpitala zajęła się Prokuratura Rejonowa w Łukowie. Obecnie prowadzone jest dochodzenie w sprawie, a nie przeciwko danej osobie. Śledztwo toczy się w kierunku narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do trzech lata pozbawienia wolności. Jednocześnie postępowanie wyjaśniające prowadzi dyrekcja placówki. Na dzień dzisiejszy jedynie lekarz, który przyniósł wiatrówkę na teren szpitala, poniósł konsekwencje służbowe. Sprawą zainteresowana jest także Rzecznik Praw Pacjenta. Chodzi o ustalenie, czy prawa pacjenta były prawidłowo realizowane przez personel medyczny.

Przypomnijmy, w ubiegły czwartek powiadomiono policję, iż jedna z pacjentek szpitala została postrzelona. Kobieta siedziała na ławce przed budynkiem, kiedy to poczuła ból w nodze. Okazało się, że została trafiona śrutem z wiatrówki. Policjanci już po wstępnych oględzinach ustalili, że strzał mógł paść z okolic sąsiedniego budynku. Podczas sprawdzania pomieszczeń, w służbowej szafce odnaleziono wiatrówkę oraz śrut, zaś obok leżała podziurawiona plastikowa butelka. Ustalono, że pracownicy szpitala strzelali do butelki, jednak jeden ze śrutów trafił w kobietę.

(fot. policja)
2017-08-24 19:10:29

22 komentarze

  1. Łuków miasto tłuków i nie jest ważne, jak widać, wykształcenie. Łuków, jak kierowcy auta BMW- stan umysłu