690 680 960

Krzysztof Żuk: „Obostrzenia pozostają, a ilość pasażerów rośnie. Grożą nam poważne trudności w funkcjonowaniu i finansowaniu komunikacji miejskiej”

W czwartek Krzysztof Żuk zwrócił uwagę na duży problem wynikający z ograniczeń dotyczących pojazdów komunikacji miejskiej. Prezydent zaznacza, że jeżeli rząd nie złagodzi ograniczeń czekają nas poważne trudności w funkcjonowaniu i finansowaniu komunikacji miejskiej.

– Jeśli rząd szybko nie złagodzi ograniczeń liczby pasażerów mogących korzystać z pojazdów komunikacji miejskiej. Skoro „odmrożone” są galerie handlowe, rząd oczekuje wznowienia działania przedszkoli i żłobków, to jednoczesne utrzymanie obostrzeń w komunikacji miejskiej jest sprzeczne ze sobą – napisał na Facebooku Krzysztof Żuk.

Prezydent zaznaczył, że obecnie można wykorzystać średnio około 13 % miejsc w pojeździe, co oznacza, że w dużym autobusie o długości 18 metrów, który może pomieścić 150 osób może jechać maksymalnie 21 pasażerów. W autobusie na 100 osób może jechać 13 pasażerów.

Na problem ten coraz częściej zwracają uwagę nam Czytelnicy. Dzisiaj napisała do nas mieszkanka Lublina zbulwersowana faktem, że wracając z pracy nie ma prawa wsiąść do autobusu, ponieważ jest wypełniony seniorami, wracającymi z targu. Obostrzenia zostają, a cały czas rośnie liczba pasażerów.

– Przewoźnicy, jak nasze MPK Lublin starają zapewnić coraz większą ilość pojazdów, więc koszty rosną. Unia Metropolii Polskich proponuje premierowi złagodzenie obostrzeń i umożliwienie pasażerom zajmowania 50% miejsc w pojazdach. W tej sprawie do premiera i ministrów zwracała się już UMP, ale także organizacje zrzeszające branżę komunikacyjną. Rząd jest jakby głuchy, nie ma żadnej reakcji na postulaty złagodzenia obostrzeń w komunikacji miejskiej – wyjaśnia Krzysztof Żuk.

Ruch w mieście może jeszcze bardziej wzrosnąć po zniesieniu kolejnych obostrzeń. Przez to wzrośnie popyt na przejazdy pojazdami komunikacji miejskiej.

– Bez złagodzenia obostrzeń w ilości przewożonych osób zapewnienie sprawnego transportu publicznego będzie niemożliwe – dodaje Krzysztof Żuk.

(fot. lublin112.pl)

30 komentarzy

 1. Żuk: hurdurdur… nie może być wyborów bo to niebezpieczne, za dużo ludzi…
  Żuk: hurdurdur DAWAĆ MNIE WIĘCEJ LUDZI W AUTOBUSACH BO PINIONDZE SIĘ NIE ZGADZAJO!

 2. Tomasz z Piastowskiego

  Doktor Żuk zawsze ma rację. Jak mówi żeby coś robić to należy to robić, jak nie to nie. Mam do niego bezgranicznie zaufanie we wszystkich sprawach, bo jak cis powie to tak jest. Mówi wyborów nie organizować to nie należy ich organizować, mówi że należy zwiększyć ilość miejsc w autobusach, otworzyć gastronomię i punkty usługowe typu fryzjerów to tak jest. Gdyby mówił na odwrót to należałoby tak zrobić. Mam do niego bezgranicznie zaufanie, bo dba o nas jak ojciec, on najlepiej wie co jest dobre dla Lublina.

 3. A może kolejny park zrobić za 50 milionów.

 4. No tu ma akurat rację, sam znam ludzi co klną na czym świat stoi bo dziadki szlajają się po marketach zajmując miejsca w autobusach a ludzie nie mają jak do i z pracy dojechać .

 5. Jaki autobus miejski pomieści 150 osób? Chyba jedna osoba na drugiej, tragedia

 6. Jaki piękny asfalt na tym zdjęciu:)

 7. Jadę codziennie do pracy z Czechowa o 6.40 i jada dwa przeguby linii 55 jeden za drugim w stronę koncertowej. Przejeżdżam przez racławickie jadą dwa przeguby linii 10 a zaraz po to tym dwie gąsienice na 31 w tą samą stronę. O co chodzi?

 8. wielbicielka krzyśa

  po co nam autobusy- są rowerki a potrzebny jest koniecznie tor dla lewoskrętnych. owad zaczyna wyłazić z nory bo bliżej do normalności. Odwaga jest coraz tańsza , więc drzemy gębę

 9. I dlatego przesiadłem się do auta. Barak miejsca w autobusie bo obostrzenia trzeba respektować a w robocie wymówek nie ma, że w autobusie miejsca nie było. Bezrobocie rośnie a ja nie chcę go powiększyć za ciągłe spóźnienia do pracy

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas