690 680 960

Kradli produkty z półek i chowali pod ubrania, na koniec zaatakowali ochroniarza (zdjęcia)

Policjanci z Puław zatrzymali dwie osoby, które odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Wobec kobiety prokurator zastosował dozór policji. Jak się okazało, 39-latek działał w warunkach recydywy. Jeszcze dziś stanie przed sądem z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym ze sklepów w Puławach. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z drogerii dwie osoby dokonały kradzieży i napaści na pracownika.

Jak ustalili policjanci, jeden z pracowników drogerii zauważył, jak nieznany mężczyzna oraz towarzysząca mu kobieta kradną z półek sklepowych artykuły i chowają za ubrania. Mężczyzna rozpoznał w nich tych, którzy przed weekendem pojawili się w drogerii kradnąc markowe perfumy o wartości blisko 700 złotych. By kradzież ponownie nie uszła im na sucho, postanowił interweniować.

Kiedy sprawcy znaleźli się już poza linią kas z ukrytymi łupami, postanowił udaremnić ich przestępczy proceder. Wówczas sprawca zaczął się z nim szarpać, próbując uciekać. Kobieta natomiast próbowała pomóc towarzyszowi, wchodząc pomiędzy nich i krzycząc. W pewnym momencie mężczyzna kopnął ochroniarza w twarz, a następnie wraz z kobietą uciekli ze sklepu. Pracownikowi udało się odzyskać skradzione przez nich perfumy. Sprawcy zostali szybko namierzeni przez policjantów i zatrzymani. To 39-letni mieszkaniec Wrocławia i 38-letnia mieszkanka Puław.

Sprawcy trafili do komendy. Usłyszeli już zarzuty kradzieży rozbójniczej. Wobec kobiety prokurator zastosował dozór policji. Jak się okazało, 39-latek działał w warunkach recydywy. Jeszcze dziś stanie przed sądem. Policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat, zaś w recydywie do lat 15.

(fot. Policja Puławy)

17 komentarzy

  1. Tradycyjny cygański prysznic potrzebowali, to jest po prostu prawo człowieka

  2. prokurator prawde powie

    Teraz powinien powróżyć prokurator z piątaka najbidniej.

  3. Wierzę, że wśród cyganów są też i normalni, czy nie mogą się wziąć za swoich i im wytłumaczyć jak należy się zachowywać?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas