Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny produkt nie wjedzie z Ukrainy do Polski. To zapleśniałe maliny

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie poinformowała dzisiaj, że na polski rynek nie zostanie dopuszczona partia malin z Ukrainy. Owoce były zapleśniałe i miały nietypową barwę.

– IJHARS w Lublinie wydała decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski i UE partii 12250 kg maliny mrożonej importowanej z Ukrainy ze względu na obecność owoców zapleśniałych i o nietypowej barwie. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności – czytamy w popołudniowym komunikacie Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie.

To kolejna w ostatnim czasie decyzja urzędu w sprawie malin z Ukrainy. Przypomnijmy, 15 lutego wojewoda lubelski został poinformowany przez Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS) w Lublinie o wynikach kontroli ukraińskich produktów na granicy.

– W dniu 5 lutego 2024 r. rozpoczęto kontrolę maliny mrożonej o masie 20 000 kg, zapakowanej w 800 szt. worków papierowych importowanej z Ukrainy, z której pobrano próbki do badań laboratoryjnych do Laboratorium w Lublinie. W wyniku tych badań stwierdzono obecność plastiku – informował wówczas Miłosz Bednarczyk kierownik oddziału ds. mediów i komunikacji społecznej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

W tym tygodniu IJHARS w Lublinie nie dopuściła na rynek partii cebuli z Kazachstanu. Jak się okazało produkt ten nie posiadał właściwego oznakowania.

– IJHARS w Lublinie uniemożliwił wprowadzenie na polski rynek partii 21 ton cebuli z Kazachstanu ze względu na złe oznakowanie – brak kraju pochodzenia i niepełny adres importera – informowała wczoraj Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie.

14 komentarzy

 1. Granica powinna być szczelnie zamknięta od 2 lat.

 2. Nie cofajcie się rolnicy nawet o krok to jest wasza szansa zablokować Warszawę

 3. Grażyna turbina

  Zaraz Żydeński wyskoczy z nowym clipem że jak nie zjemy jego spleśniałych malin to wprowadzi embargo na Polski nabiał. A to proszę bardzo, może Orbanowi wystawi taką malinową ofertę ?

 4. te maliny chwilowo nie wjechaly – one wjada w iinnym terminie – widzicie wy miastowi co wam przemycaja- na wsi kazdy ma swieze

 5. jedna partia ,a ile wjechało ..?

 6. weryfukingut. bracia. byle dalej stad.

 7. Mniej chemii jak w naszych?

 8. Sugeruje aby rozdać gratis te maliny zwolennikom sprowadzania towarów z Ukrainy – smacznego.

 9. I po co? Dzielny naród walczy od 2014 o wolność dla całego świata!!! Granica musi być otwarta aby na wschód jechały tysiące specjalistycznych samochodów np.: Tesla, Porsche, Mercedes – one są potrzebne na froncie!

 10. Niech ta delegacja na granicy zabierze je na kolacje

Dodaj komentarz

Z kraju