690 680 960

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów został dziś oddany do użytku (zdjęcia, wideo)

Od dzisiaj kierowcy poruszający się między Lublinem a Rzeszowem mogą korzystać z kolejnego odcinka drogi ekspresowej. Na ten rok zapowiedziano jeszcze oddanie do użytku kolejnych odcinków tej trasy.

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się otwarcie drugiego odcinka budowanej drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Chodzi o 9,5 km trasy od węzła Lasy Janowskie do Zdziar w województwie podkarpackim. Wybudowana przez firmę Strabag ekspresówka początkowo przebiega równolegle do drogi krajowej nr 19, następnie, po przekroczeniu granicy z Podkarpaciem, kieruje się w lewo i przecina obszary leśne. Na węźle na wysokości miejscowości Zdziary, kierowcy zjadą na dotychczasową trasę prowadzącą do Rzeszowa.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wojewoda lubelski Lech Sprawka, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, oraz wiele innych osób.

Jednocześnie na oddanym dw czerwcu do użytkowania odcinku od Janowa Lubelskiego do węzła Lasy Janowskie zlikwidowano ograniczenie prędkości do 90 km/h. Tym samym można już się tam poruszać z prędkością do 120 km/h.

Obecnie w budowie jest jeszcze 10 odcinków trasy, po pięć na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Jak zapewniali dzisiaj przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w tym roku oddane do użytkowania zostaną jeszcze kolejne odcinki. Cała trasa ma ma być gotowa w przyszłym roku. Wówczas podróż z Rzeszowa do Lublina zajmie niecałe 1,5 godziny, a z Rzeszowa do Warszawy około 3 godzin.

 

(fot. GDDKiA, UMWL)

28 komentarzy

 1. W końcu nie kończy się tylko na obietnicach, mamieniu społeczeństwa o drugiej Irlandii itp., a widać skuteczne działanie ministra Adamczyka i jego ekipy- realne kilometry oddanych dróg ku zadowoleniu wielu użytkowników. Można głupio krytykować ale faktów nie da się zmienić . DZIĘKUJEMY – BRAWO TAK DALEJ !!!!!!!!

  • Dzień bez wazeliny dniem straconym

  • Masz rację, „kilometrówki” są.
   A co tam czarnek robi? Zabronił jazdy samochodom z tęczą?
   Czy był przejazdem wracając z pilnej misji „spi$rdole%ia” edukacji w Polsce?
   Więcej tych darmozjadów na takie otwarcia „kawałeczka” asfaltu.

 2. A czy sa dostępne zdjęcia jak wszyscy machali kierowcom stojąc na poboczu?

 3. Dlaczego nie zaproszono króla Jordanii i cesarza Japonii??? 9,5 kilometra – poważna sprawa. Tak po niecałe 500m na jednego ważniaka. Czarnek sprawdzał czy już nie stoją panie, które urągają cnotom niewieścim. Ale spokojnie panie ministrze – na ekspresówce nie da się. Raczej trzeba powiatowe drogi śledzić. I edukować, edukować. Tam napluć na unię, gdzie indziej na tęczowych i jakoś dzień pracy zleci.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…