Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kierujący BMW nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na słupie energetycznym (zdjęcia)

Policjanci z posterunku w Łabuniach po pościgu zatrzymali 29-latka kierującego BMW. Mężczyzna swoją ucieczkę zakończył na słupie energetycznym. Jak się okazało, posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 21.00 w Wólce Łabuńskiej w powiecie zamojskim. Policjanci z tamtejszego posterunku wydali polecenie do zatrzymania się kierującemu pojazdem marki BMW. Siedzący za kierownicą pojazdu młody mężczyzna najpierw zwolnił, a później przyspieszył ignorując polecenie policjantów i z dużą prędkością odjechał w kierunku Łabuń.

– Policjanci pojechali za nim. Po przejechaniu kilkuset metrów zauważyli uszkodzone BMW na terenie pobliskiej posesji. Jak się okazało kierujący nim mężczyzna na łuku drogi pojechał prosto, wjechał w skarpę ziemi, następnie w ogrodzenie posesji i uderzył w słup linii energetycznej. Kiedy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia w samochodzie nikogo nie było. Rozpoczęli wiec poszukiwania kierującego. Właściciela BMW, który prawdopodobnie kierował pojazdem w czasie zdarzenia policjanci odnaleźli w miejscu zamieszkania. 29-latek z gminy Komarów-Osada posiadał niegroźne obrażenia ciała, które wskazywały na to, iż uczestniczył w zdarzeniu drogowym – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

W trakcie sprawdzania danych kierującego wyszło na jaw, że 29-latek posiada orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz decyzję właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania. Dodatkowo znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

– 29-latek został zatrzymany. Przed osadzeniem w policyjnym areszcie wykonano z jego udziałem badanie retrospektywne. Wynik badania wskaże stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny w czasie zdarzenia – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.

W poniedziałek mężczyzna usłyszy zarzuty złamania sądowego zakazu oraz kierowania pojazdem po wydaniu decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowie również za to, że w celu uniknięcia kontroli nie zastosował się do sygnału policjanta nakazującego zatrzymanie pojazdu oraz popełnienie innych wykroczeń drogowych.

– Przestępstwo złamania sądowego zakazu zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Na dwa lata więzienia sąd może skazać natomiast za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.

Kierujący BMW nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na słupie energetycznym (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Kierujący BMW nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na słupie energetycznym (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Kierujący BMW nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na słupie energetycznym (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

16 komentarzy

  1. Lepiej że uderzenie w słup energetyczny niż w jakiegoś człowieka

  2. To był musi jakiś gupek bo każdy gupek wali w supek.

  3. Kolejny burakowóz wycofany z wyścigu. Zrobiło się trochę bezpieczniej!

  4. Potwierdzenie dlaczego odebrano mu uprawnienia.

  5. czyli co beemka nie pomogła na za małe kohones.
    perfekcyjny łącznik kierownicy z pedałami w aucie z Bawarii, nie mylić z kierowcą.
    Jak chcesz opisać typowego kierowcę beemwu opisujesz 29 latka z łabuń.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo