Jechał fordem po alkohol, uderzył w ogrodzenie. Miał ponad 2 promile

Jechał do sklepu po alkohol, jednak nie dojechał. Swoją podróż zakończył na ogrodzeniu posesji. 33-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, wkrótce stanie przed sądem.

We wtorek po godzinie 22 policjanci z Włodawy otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym w Żukowie, który uderzył fordem w ogrodzenie posesji, a następnie zatrzymał się w rowie.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fordem 33-letni mieszkaniec gminy Włodawa stracił panowanie na łuku jezdni, uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie wjechał do rowu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Od mężczyzny została pobrana krew do badań.

Jak się okazało, 33-latek jechał do sklepu po alkohol. Na dodatek kierował pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień. Policjanci zatrzymali go i umieścili w policyjnym areszcie. Dzisiaj funkcjonariusze będą przeprowadzali dalsze czynności procesowe z jego udziałem.

Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zdarzenia drogowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych do tego uprawnień. Może mu grozić nawet do 2 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Kilkudniowy areszt jest lepszą (bo bardziej dotkliwą kara) niż nawet 100 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu.

 2. Kiedy w końcu w tym kraju będą kary za jazdę po pijaku i konfiskata narzędzia przestępstwa jakim jest samochód służący do mordowania niewinnych uczestników ruchu?????????????????????

  • Określenia „niewinnych” to bym uważał trochę ostrożniej. Znaczna część uczestników ruchu notorycznie nie stosuje się do przepisów ruchu, duża część się jawnie nawet do tego przyznaje (przekraczanie prędkości, niezatrzymywanie się na STOPie, jazda rowerem po chodniku) i nie widzi w tym nic złego. Tak więc pośrednio (w mniejszym lub większym stopniu) w takiej sytuacji to do końca nie jest się niewinnym.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7038zł -0.88%
  • GBP 4.9426zł -0.96%
  • EUR 4.4642zł -0.28%
  • CHF 4.1112zł -0.28%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach