– Jak Kargul z Pawlakiem. Wojna o parking przy ul. Organowej

Słupek na słupku słupkiem pogania. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Jak Kargul z Pawlakiem. Wojna polsko-polska. Te wszystkie określenia pasują do działań prowadzonych w obrębie bloku przy ul. Organowej 2 w Lublinie.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rudnik” zagrodziła dzisiaj słupkami miejsca parkingowe w rejonie bloku przy ul. Organowej 2. Miejsca, które nieco wcześniej zagrodziła swoimi słupkami Wspólnota Mieszkaniowa Organowa 2. Słupki spółdzielni zostały wbetonowane przed słupkami wspólnoty, która zamontowała trochę inne słupki, bo składane.

Spór o słupki, o swobodny przejazd i miejsca parkingowe trwa od lat. Konflikt zaostrzył się w roku 2014, kiedy pojawiły się pierwsze słupki „autorstwa” wspólnoty mieszkaniowej. Wówczas miały one blokować przejazd samochodami wzdłuż bloku. Wtedy w sporze po stronie mieszkańców stanęła Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rudnik” zaś przedstawiciele ADM Śródmieście, zarządcy budynku, twierdzili, że słupki zostały postawione w zgodzie z przepisami.

Dzisiaj spór powrócił na dobre, tym razem o kolejne słupki, zamontowane przez Wspólnotę Mieszkaniową Organowa 2 na miejscach parkingowych. Odpowiedzią spółdzielni na te działania było pojawienie się betonowych słupków, przed tymi, które zostały postawione przez wspólnotę.

Jak się dowiedzieliśmy, słupki spółdzielni wyznaczają granicę terenu wspólnoty. Jak mówią mieszkańcy, obie strony nie mogą dojść ze sobą do porozumienia. Pytani o całą sprawę śmieją się i komentują całą sytuację krótko – Jak Kargul z Pawlakiem, – Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, – Wojna polsko-polska.

Wystarczyłaby odrobina dobrej woli z obu stron, aby konflikt zażegnać, ale jak widać na chwilę obecną nikomu na tym nie zależy.

Kiedyś było tak…przed wybuchem konfliktu. Każdy miał swobodny dostęp do parkingu.

2018-08-08_18-52_Organowa – Mapy Google1

Dzisiaj jest tak…nikt nie ma dostępu, można co najwyżej postawić rower albo motocykl.

DSC06825

DSC06824

DSC06821

DSC06819

DSC06818

DSC06817

DSC06815

2018-08-08 19:45:10
(fot. lublin112.pl, Google Street View, film YouTube)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Ludzie mają słupki w głowach i to jest problem… Kiedyś było wspólne, wszystkich teraz jest tak moje że nikogo… Okropne czasy nastały! Wstyd!!!

  • Kiedyś było wspólne czyli niczyje. Na szczęście komuna się skończyła, ale jak widać w głowach niektórych dalej siedzi.

 2. Jeszcze tylko zasieki i będzie jak na granicy Koreańskiej😃😃

 3. Trzeba iśc do księdza dziekana Adama 🙂 toż to u niego w parafii się dzieje 🙂

 4. Polaczki się kłócą a kosherni się cieszą – skłócanie i judzenie Polaków to ich metoda:)

 5. 2030 rok, a podejdź że no do słupka jak i ja podchodzę !!

 6. Jaka wspólnota. W tym bloku większość nie ma wykupionych mieszkań. A te parę osób co ma to się rządzą. Ciekawe kto zapłaci za te słupki mieszkańcy tego bloku? Tak samo jak były problemy z klatkami które są z dwóch stron i od strony garaży były zamurowane a jak była tv to od murowane i drzwi z powrotem wstawili. To zapewne z pieniędzy mieszkańców. I tak są duże czynsze. A to robią wspólnota i spółdzielnia to śmiechu warte. Przedszkole.

 7. A i tak jedni i drudzy pójdą w niedzielę grzecznie do kościoła i będę udawać niewiniątka..a od poniedziałku znów nienawiść i zatwardzistwo. Taka typowa Polska rzeczywistość

 8. Słupki to najmniejszy problem największy to ludzie ze szpitala parkujący na osiedlu i wszyscy przyjezdni, na parkingu nie ma miejsca dla mieszkańców a miejsca obstawione przez same obce rejestracje LRY LJA LLU i oczywiście LUB

  • Mam wlasne mieszkanie w Lublinie oraz w Janowie Lubelskim a samochod zarejestrowany na Janow bo mi sie tak podoba.

   • Ja mam dokładnie tak samo, kupiłem mieszkanie i przeprowadziłem się, a rejestracja nie jest LU. Czy coś w tym złego? Poza tym co w przypadku gdy mieszkanie jest wynajmowane? Sprawę można załatwiść poprzez winietki wjazdowe lub szlaban na pilota lub karte SIM. Pozdrawiam. I można napisać komentarz bez hejtu?

   • Bom chytry Janowiak i na Oc łoszczyndzam.
    A gdzie płacimy podatki w LU czy LJA?

  • Największym problemem są takie jednostki jak ty, „mieszkaniec”. Łapiecie ból pupki i rozprzestrzeniacie go po internecie, co oczywiście nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość, by np. taki parking pod blokiem w którym mieszkasz był oznakowany w taki sposób, by nie-mieszkańcy nie mogli tam stawiać swoich samochodów.

   • Ty chyba z innej planety.Czy w tym grodzie jakiekolwiek zakazy nie fizyczne robią na kimś jakieś wrażenie?

  • Co do rzeczy mają rejestracje? Mam dom w Zamościu i mieszkanie w Lublinie. Majac do wyboru tańsze o 30% OC na rejestrację LZ, wybór jej jest prosty…

 9. He he , cebulaki z miasta ..a smiejecie się że na wsi ciemnota jest bo o miedze się biją , a co wy robicie?

  • Tylko, że w tych blokach mieszkają sami nowomiejscy. Zwyczaje przywieźli ze sobą. Im większa wiocha i kompleksy tym większy płotek i pachołki. Choćby jedna wielka pani kierowniczka z UM, która jeszcze kilka lat temu srała za stodołą.

 10. Nikt nie zaparkuje i nie ma problemu 🙂

 11. Przecież to blok komunalny!
  Jakim prawem miasto grodzi miejsca parkingowe mieszkańcom czegoś, co jest miejskie, z pominięciem składających się na ich mieszkania w podatkach pozostałych mieszkańców miasta?
  Jeszcze SM „Rudnik” rozumiem – działa na rzecz członków spółdzielni, na terenie spółdzielni. Ale dlaczego na gruncie miejskim ktokolwiek wyznacza prywatne miejsca parkingowe?

 12. ZORIENTOWANY W SPRAWIE

  Tam gdzie są zamontowane składane słupki oraz słupki brązowe był przeprowadzony ostatnio remont właśnie przez i na koszt wspólnoty mieszkaniowej Organowa 2 i to mieszkańcy bloku Organowa 2 za to zapłacili jako , że jest to działka właśnie tej wspólnoty . Dotychczas praktycznie w 100% te miejsca od lat zajmowali bezprawnie mieszkańcy spółdzielni Rudnik .Chyba logiczne jest , że nie może być dalej sytuacji w której z miejsc korzystają mieszkańcy SM Rudnik a właściciel tego terenu czyli wspólnota mieszkaniowa Organowa 2 będzie ten teren naprawiała za swoje pieniądze . Co do słupków w kolorze biało czerwonym które postawiła SM Rudnik to Pan prezes SM Rudnik nawet nie wie gdzie jest jego teren – słupki postawił nie na terenie SM Rudnik tylko na terenie należącym do Gminy Lublin .

  • Działka należy do wspólnoty, czy do Lublina?
   Bo coś plączemy się w ustaleniach.

   • Odpowiadam sobie: na Geoportalu działki 12/7 i 12/8 na tym arkuszu i w tym obrębie stanowią własność jednego podmiotu… nie ma tak, że coś sobie ktoś wykupił 🙂

 13. proponuję posiać trawę

 14. Dziwna i zarazem żenująca rzecz ,że za każdym razem kiedy przyjeżdża telewizja ( nazwijmy to media) to jedynymi obecnymi i wypowiadającymi na dany temat się są mieszkańcy ul. Organowej 2. Telewizja była już dwa razy , i za każdym razem ma sie rzecz podobnie, Wygląda na to że, jest to wszystko wcześniej przygotowane. Niech życzliwy pan dziennikarz z Organowej 2 zastanowi się czy nie pomylił się z powołaniem. Jest to medialna manipulacja emocjami naiwnych ludzi, pokazująca sytuacje tylko z jednej strony. Czy wy nie widzicie tego?

 15. Wiklinowy Nocnik

  Hehe jak myslita za czyje pieniadze te slupki wstawili?
  Obaj prezesi spoldzielni na bruk i do pierdla i oddawac kase za niepotrzebnie zamontowane slupki z wlasnej kieszeni… Tak sie robi w normalnych krajach

 16. Wspólnota ktora nieliczy sie z mieszkancami. Irzadzi sie nie swoimi pieniedzmi jak spoldzielnia. Fajnie szastac nie swoja kasa. Tak samo mial byc szlaban na parking ktory znajduje sie przy garazach na Organowej 2. Jedni i drudzy nie potrafia sie dogadac.Ale co sie dziwic ludzie zrobili sie wredni i mysla o swoich potrzebach a nie innych.

 17. Miejsce na pomnik dla bimmera.

 18. Strefa zdemilitaryzowana.

 19. Jedna wielka komedia… słupki, szlabany…ale co poradzić na cebule naszego społeczeństwa. Co do wypowiedzi @mieszkaniec tu jest sporo racji, ale nie chodzi o to, jakie tablice rejestracyjne są na samochodach. Pod blokiem od strony ul. Szeligowskiego większość pojazdów stojących tam w ciągu dnia to samochody, które zostawiają tam ludzie odwiedzajacy szpital oraz pracownicy biur z budynku przy ulicy Szeligowskiego 6… a dlaczego ??? Bo za parking przy szpitalu czy parking przy ul. Północnej trzeba ZAPŁACIĆ. I nie ma co się dziwić, że mieszkańcy bloku się denerwują, jedziesz rano do sklepu wracasz i co ?? Parkujesz na drugim końcu osiedla bo pod blokiem nie ma już miejsc…pomijam już fakt zdolności niektórych kierowców do parkowania na dwóch miejscach. Zresztą cebula na tym osiedlu była od zawsze. Kiedyś dwie wiaty śmietnikowe, teraz jedna i to zamykana na klucz. Dlaczego?? Bo pięknymi wieczorami, kiedy już było w miarę ciemno, pod śmietnik podjeżdżały samochody załadowane po brzegi śmieciami i „dopełniały” kosze…
  No ale przynajmniej coś się dzieje i jest się z czego pośmiać 😉

 20. Nie wiem co to za ameba umysłowa pisała ale niech sobie to przeczyta 10x. Może wtedy zrozumie że ten jest tak napisany że nic z niego zrpzumialego nie wynika. Pozdrawiam tego inteligeta.

 21. Japrd słupki tutki,rurki,ogrodzenia ,tabliczki i wojna o kawałek betonu i sasiad sąsiadowi siekierą po plecach za miejsce parkingowe-i jeszcze do tego 10 metrowe parawany na plażach i parasole na łbach-co się z tymi ludzmi dzieje ja prdl-wyprowadzić sie na wieś ogrodzić płotem wieśniaki

 22. To my, mieszkańcy spółdzielni Rudnik, baaaardzo prosimy o nie wchodzenie na nasz teren dresiarzy, pijaków i patologii z Organowej 2. Upodobali sobie ławki, place zabaw i siedzą i piją i rżą prawie co wieczór. Siedźcie przy swoim bloczku. A najlepiej odgrodźcie się płotem klikumetrowym. Wstyd dla Czechowa takie towarzystwo. Banda dresów!

  • Nie wiedziałem że mieszkańcy z organowej 2 maja napisane na czole że są z tego bloku. Z tego co ja widziałem to z tego bloku to przed swoim blokiem imprezuja ale przychodzą też z innych bloków. Tego nikt nie widzi. W każdym bloku jest patologia. Więc najpierw sprawdź z którego bloku bo może być z twojego.

  • Bez przesady, gdzie Ci ludzie mają spędzać czas. Jestem mieszkańcem Organowej (nie 2) i nie zauważyłem aby ławki lub plac zabaw został zniszczony akurat przez Organową 2? To warunki atmosferyczne są przyczyną niszczenia i degradacji. To że chłopaki siedzą sobie wieczorami i prowadzą dyskusje przy piwku to czy robią coś złego? Ludzie nauczmy się żyć w zgodzie. Zastanówmy się co robimy. Uczmy się szanować nawzajem a nie patrzeć na kogoś z pogardą tylko dlatego, że lubi chodzić w sportowych ubraniach.

 23. Szkoda, że nikt nie zastanowił się dlaczego remontowana była nawierzchnia przy murze oporowym. Może stan techniczny muru wymaga ochrony. Tam są już pęknięcia, klamry założono już kilka lat temu. Trudno dziwić się Wspólnocie, że dba o swoją nieruchomość i swoje finanse. Na tym parkingu stawiają samochody głównie klienci sklepu oraz mieszkańcy z bloku nr 6, którym trudno teraz przejść trochę dalej do swojego samochodu. Może powinni dorzucić się do remontu za 20 lat darmowego parkowania na cudzej własności. Tylko ludzie złośliwi mogą innych posądzać o złośliwość. Najłatwiej jest bezmyślnie kogoś opluć, ale niektórzy innych mierzą swoją miarką. Może komuś zależy na tym, żeby skonfliktować mieszkańców, zamiast rzetelnie wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi. Nie jestem mieszkańcem Wspólnoty, ale wcale nie dziwię im, że walczą o swoje interesy. Taka jest dzisiejsza rzeczywistość, że dobrze jest dopóki sprawy nie dotykają finansów. Nikt chyba nie chciałby płacić za remont nieruchomości, z której korzystają inni. Niektórzy „garażowicze”, nie chcą nawet ponieść kosztu remontu własnego garażu, tylko chcą wymusić to na Wspólnocie. Od tego momentu zaczął się największy konflikt. Nie ponoszą żadnych kosztów utrzymania nieruchomości, przeglądów, sprzątania, odśnieżania, bieżących napraw, a przecież każdy obiekt budowlany tego wymaga. Czy potrzebne były skargi do Nadzoru Budowlanego. Przecież wszystko można załatwić na drodze dialogu, dogadania się i podział kosztów remontu. Ale niektórym wydaje się, że są lepsi i więcej im się należy. Chcą obciążyć kosztami innych. To jest właśnie cwaniactwo.

 24. Jaka wspólnota. Parę mieszkań wykupione i rządzić chcą. Jeden z nich straszy mieszkańców co nie mają wykupionych mieszkań że będą musieli się wyprowadzic. To są mieszkania komunalne. To czego ktoś się rządzi bo wykupił mieszkanie. Jak go stać na mieszkanie to czego nie kupił w innym bloku tylko tu i miesza sąsiadom i wymyśla głupoty. Gdyby nie on nie byłoby problemu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7876zł -0.36%
  • GBP 5.0199zł -0.41%
  • EUR 4.2993zł -0.1%
  • CHF 3.7838zł -0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się spektakl Sztukmistrze – program SPEKTRUM. Mamy dla Was bilety!
  Zadbaj o swój rozwój – przyjdź na Dni Kariery®!
  Podczas meczu Motoru Lublin z Avią Świdnik odbędzie się zbiórka dla Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals”
  Znajdź wymarzone lokum na Targach Mieszkań i Nieruchomości
  Odkryj nowe oblicze budownictwa – przyjdź na Targi LUBDOM
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.