Dzielnicowy wszedł po rynnie na balkon i uratował 3-latkę. Pijani rodzice zostawili ją bez opieki

Szybka reakcja dzielnicowego zapobiegał tragedii. Aspirant sztabowy Marek Popowicz wszedł po rynnie na balkon i złapał wystraszoną i zapłakaną 3-latkę, którą rodzice zostawili w domu bez opieki.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Biłgoraju. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na balustradzie balkonu znajdującego się na drugim piętrze jednego z bloków mieszkalnych w Biłgoraju po zewnętrznej stronie stoi małe dziecko. Dziewczynka płakała i wzywała pomocy.

Na miejscu jako pierwszy pojawił się aspirant sztabowy Marek Popowicz, dzielnicowy z Posterunku Policji w Tarnogrodzie i starszy posterunkowy Sylwester Gałka. Pierwszy z policjantów wszedł po rynnie na balkon, złapał wystraszoną i zapłakaną dziewczynkę i wraz z dzieckiem wszedł do środka. W mieszkaniu nikogo nie było, co więcej, było ono zamknięte. Co więcej, znajdowały się tam ślady spożywania alkoholu.

Na miejscu interweniowali strażacy, którzy wyważyli drzwi do mieszkania, po to by umożliwić służbom medycznym wejście do środka i udzielenie pomocy dziecku.

Po około 30 minutach na miejscu pojawili się nietrzeźwi rodzice dziecka, którzy zostawili 3-latekę bez opieki. 22-letnia matka miała w organizmie ponad 1,5 promila, zaś 36-letni ojciec 1,5 promila alkoholu. Obydwoje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty.

3-latka została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie odniosła obrażeń. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia rodzicom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biłgoraj)

25 komentarzy

 1. Szacun dla Dzielnicowego:)

 2. Kur……., kamieniołom dla pseudo rodziców to za mało. Brak słów

 3. Wielki szacun. Przecież mógł wezwać straż pożarną i biernie czekać na rozwój wypadków. Ryzyko się opłaciło dla dziecka, gdyby rynna puściła to sam mógł się połamać czy zginąć.

 4. To się nazywa służba z powołania, a nie…

 5. Tak się bawi, tak się bawi 500 plus. Takiej patologii PiS co miesiąc płaci po 500 A ZUS starym chorym ludziom odmawia 500 dla osób niesamodzielnych.

 6. Na pewno po rynnie? Rynna to to coś poziomego. Ewentualnie wszedł po rurze spustowej..

  • Czepiasz się, nieliczni mówią kanister a większość karnister czy też kondom i kondon, rura spustowa czy rynna to każdy rozumie bo nie każdy musi znać niuanse techniczne. Większości rura spustowa kojarzy się z Czajką.

  • Kiedyś to się wchodziło po kablu od internetu… ale to tylko prawdziwne hardkory pamiętają.

 7. Brawo on. Rodzice parole.

 8. Typowe 500-ki.
  Małe dziecko i alkohol.

 9. 500plus demoralizuje bydło

  • Chyba to nie kwestia 500 tylko charakteru . Ja biorę na na dwoje to powinnam się zachlać? A tymczasem ledwo wystarczy na dodatkowe zajęcia .

 10. Ciekawe czy by się odwaźył przejść po linie w Lublinie?? bez zabezpieczeń? Udoskonalił by swoje umiejętności , lub zmienił zawód.

 11. Wyrazy szacunku i uznania dla Policjanta przez wielkie P. Ech, chcialoby sie rzecz aby wszyscy tacy byli. Brawo 👏. Wirtualnie sciskam Panu dłoń. Myślę, ze rodzina jest z Pana dumna.

 12. Też mi wyczyn! Jest się czym chwalić.
  Ja też dostałem trzy latka za wejście po rynnie…

 13. Brawo Panie Władzo! Takich właśnie policjantów nam trzeba. Wielki szacunek.

 14. No i taka patola teraz z bonu turystycznego jeździ po hotelach **** z siatkami z Leclerca zamiast walizki… Chociaż dziecko coś zobaczy…

 15. Brawo dla Pana Policjanta, właśnie po to jesteście 👋

 16. I to jest właśnie prawdziwa policja. Brawo dla tego Pana! Za taką akcję powinien zostać nominowany na komendanta, aby dla innych być motywacją do ciężkiej pracy. Brawo!

 17. Szkoda dziecka, a co do artykułu to jest dosyć niepoprawnie napisany

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej