690 680 960

Dwulatek „pod opieką” pijanych rodziców

Niemal promil alkoholu miała matka dwulatka, zaś ojciec dziecka ponad 3,5 promila. Wkrótce oboje za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem, dziecko trafiło pod opiekę babci.

Wczoraj policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie od kuratora, że jego podopieczna prawdopodobnie opiekuje się małym dzieckiem będąc w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze interweniujący na miejscu potwierdzili te przypuszczenia.

W mieszkaniu była 32-letnia kobieta, niespełna dwuletnie dziecko oraz jego 41-letni ojciec.

Jak się okazało kobieta miała w organizmie prawie promil alkoholu, natomiast ojciec ponad 3,5 promila. Malcem zaopiekowała się babcia.

Funkcjonariusze sprawdzą, czy rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narazili dziecko na utratę zdrowia lub życia. O ich postawie dowie się również Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo narażenia na utratę zdrowia lub życia dziecka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

8 komentarzy

 1. No to kilka ładnych rat +500 pójdzie z powrotem do budżetu. Oczywiście w intencji dobra dziecka.
  Prawdziwie pro rodzinna polityka rządu.

 2. Kiedyś to były czasy ….
  A teraz.. sąsiad sąsiadowi nóż w plecy..

 3. Ciekawostka. Pijany ojciec wiezie dziecko samochodem, powoduje kolizję i ma tylko zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzezwym zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności. W przypadku opieki „pod wpływem” -do pięciu. Gdzie sens i logika?

  • Hitler kaput !!!

  • Nie próbuj szukać sensu ani logiki w tej zlewaczałej europie bo nie znajdziesz tylko osiwiejesz !!! Bez wielkiej wojny nic nie wróci na normalne tory. Więc się przyzwyczajajcie do niewolnictwa bo wojny niestety nie będzie 🙁

 4. logika jest , odbiorca 500+ jak pójdzie siedzieć to nie zagłosuje na PISuarów

  • Nie jest tajemnicą poliszynela, że PO ma swój największy elektorat w więzieniach który w nie długim czasie się powiększy za sprawą prominentnych jej członków. Mimo to, nie wróżę tej Partii Oszustów zwycięstwa w wyborach. Zastanawiam się tylko, skąd tyle szumowin mieszka w Lublinie i głosowało na Żuka? Ponad połowa miasta siedziała i na swojego głosowała?

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas