Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 29 osób i 7 banków. Kwota robi wrażenie

Policjanci z Lublina zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o doprowadzienie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 29 osób i 7 banków. 51-latek usłyszał 36 zarzutów oszustwa.

Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej poprowadzą policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Lublinie. Mundurowi ustalili, że zatrzymany 51-latek od 2010 roku zajmował się inwestowaniem pieniędzy na giełdzie.

Mężczyzna zawierał transakcje terminowe o najwyższym stopniu ryzyka z tzw. dźwignią finansową. Fundusze pochodziły od osób prywatnych, które uwierzyły mu w zapewnienia o 21% zysku w skali roku. Jak się okazało inwestowanie pieniędzy przez 51-latka nie tylko nie przynosiło zysku, ale generowało straty.

– Pieniędzmi nowych „klientów” 51-latek zaczął więc pokrywać rzekome zyski dotychczasowych „klientów”. Gdy nowych chętnych na inwestowanie zabrakło postanowił zaciągnąć kredyty w bankach i podmiotach udzielających pożyczek posługując się fałszywym zaświadczeniem o dochodach. W efekcie swoich działań doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 29 osób i 7 podmiotów gospodarczych na łączną kwotę 3,7 mln zł – relacjonuje nadkomisarz Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Po zatrzymaniu 51-latek usłyszał 36 zarzutów oszustwa, a następnie po wniosku Prokuratury Okręgowej w Lublinie, został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

6 komentarzy

  1. Ci co jemu powierzyli nawet majątek życia nie żal, zwykła chciwość. A poza tym przedsiębiorczy typo.

  2. A mógł się do pisu zapisać. Amator.

  3. Jest i ona… Ania najlepsza psiarska,, a przynajmniej moja ulubiona hahahahahaha

  4. A zus tylko sie smieje,bo cale zycie wyciaga od ludzi kase,a nikt jej nie dziedziczy tylko przepada.

  5. A mogł się powołać na ojca Józefa Bąka i wszystko by było ok i miałby wolne sądy

Dodaj komentarz

Z kraju