Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ciągnik rolniczy skradziony w Japonii, odzyskany w Dorohusku

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na przejściu granicznym w Dorohusku ciągnik rolniczy pochodzący z przestępstwa. Pojazd został skradziony w Japonii.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym, zatrzymali obywatela Ukrainy.

– Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski, samochodem dostawczym z lawetą, na której przewoził ciągnik rolniczy marki Kubota o szacunkowej wartości 30 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż maszyna została skradziona na terytorium Japonii – informuje ppor. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W bieżącym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 11 mln zł.

2017-09-24 10:02:00
(fot. NOSG)

12 komentarzy

 1. A jaką trasę pokonał ten ciągnik,że dotarł aż tutaj.Jak to w ogóle możliwe?

  • Najpewniej morską. Przypłynął kontenerem do Hamburga a tam okazyjnie Wańki pokupiły. A kosztował pewnie tyle ile część opłaty za transport kontenerem….

 2. ??? Sam transport z Japonii ile musiał kosztować… bez sensu 😀

 3. z Japonii wierzchem jechał tyle km ?

 4. Pół świata przebył…

 5. Najlepsze, że ciągnik w Polsce już był. Ciekawie jak wjechał albo za ile:)

 6. Po Japonii to spodziewałbym się mega nowoczesnego, naszpikowanego elektroniką ciągnika zdolnego do poruszania się w najtrudniejszym terenie. A to klops.

 7. Podobono zropaczony właściciel popełnił harakiri. A ten traktor był widziany wcześniej w Australii, gdzie orał busz, a poźniej w Gwinei Bissau.

 8. niedługo świętego mikołaja ukradną;))

 9. Myślałem, że Kubota to tylko klapki…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo