690 680 960

Chciała sprzedać komunijną albę. Niepotrzebnie kliknęła w przesłany link

Chełmscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie na szkodę 25-latki. Kobieta chciała sprzedać komunijną albę. Po tym, jak skontaktowała się osoba zainteresowana zakupem, kliknęła w przesłany link. Kosztowało ją to utratę pieniędzy z konta.

W poniedziałek do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 25-letnia kobieta, która przekazała informację o oszustwie internetowym. Poszkodowana relacjonowała, że chciała sprzedać na jednym z portali dziewczęcą albę komunijną.

Nawiązała z nią kontakt osoba, która była zainteresowana zakupem. Zaproponowała formę zapłaty z wykorzystaniem linku, w którym pokrzywdzona podała dane swojej karty płatniczej. Była przekonana, że nastąpi wpływ na konto bankowe.

Po dokonaniu transakcji okazało się jednak, że żadnego wpływu nie było, a z jej rachunku ktoś wypłacił pieniądze w kwocie ponad tysiąc złotych. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa zablokowała konto i o wszystkim powiadomiła chełmskich mundurowych.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. „podaj mi kod do sejfu, bo ci chcę przekazać pieniądze”

 2. Swawolnik pospolity

  „… o wszystkim powiadomiła chełmskich mundurowych”, a chełmscy mundurowi z obłędem w oczach, gremialnie rzucili wszystkie swoje dotychczasowe zajęcia i rozbiegli się we wszystkie strony świata szukać jej tysiąca złotych…

 3. Chciwość 2 grzech główny

 4. system bezgotowkowy taki bezpieczny 😆

  • [removed user]

   Bezpieczny, bezpieczny… ale „bezgotówkowy” nie oznacza „bezmózgowy” 😉
   To trochę jak z jazdą samochodem z włączoną nawigacją w ścisłym centrum miasta, przez które się nigdy wcześniej nie przejeżdżało…

 5. Zostaw mi swoje klucze od mieszkania pod wycieraczką, a jak wrócisz do domu, to pieniądze za albę będą leżały na stole w kuchni!
  🙂

 6. Trzeba sobie było głowę zablokować, a nie konto, jak w wieku 25 lat nie wiesz, co jest potrzebne, żeby OTRZYMAĆ przelew…

 7. Nie wysłała alby dziewczynce i dziecko nie dostanie andruta w niedzielę od szamana.

 8. widocznie book tak chciał.

Kursy walut

 • USD 4.1545zł -0.82%
 • GBP 5.2106zł -0.01%
 • EUR 4.4717zł -0.16%
 • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas