Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał się odstresować po awanturze z partnerką. Uszkodził samochód i go porzucił (zdjęcia)

35-letni mieszkaniec powiatu bialskiego odpowie za krótkotrwałe użycie auta. Mężczyzna pomagał w naprawie samochodu, a po zakończeniu prac postanowił wrócić do miejsca, gdzie było zaparkowane i „przejechać się”. W trakcie przejażdżki uszkodził pojazd, następnie go porzucił.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Białej Podlaskiej otrzymali zgłoszenie dotyczące krótkotrwałego użycia pojazdu. Właściciel przekazał mundurowym, że sprawca wyjechał osobową kią z hali, w której była ona remontowana. Niestety prawdopodobnie wówczas uszkodził auto, po czym porzucił je na terenie posesji. Zgłaszający dodał, że podejrzewa o ten czyn 35-latka bez stałego miejsca zamieszkania, który dzień wcześniej razem z nim naprawiał samochód.

– Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. W trakcie rozmowy z policjantami 35-latek przyznał, że żałuje tego co się stało i chce zwrócić koszt naprawy samochodu. Powodem jego zachowania miała być awantura z partnerką. Twierdził, że po niej aby „się odstresować” chciał się przejechać autem i chwilę w nim posiedzieć. Z uwagi na to, że na jego koncie figuruje zakaz prowadzenia pojazdów twierdził, że nie zamierzał wyjeżdżać poza teren posesji. Wiedział, że kia znajduje się w niezabezpieczonej hali, a wewnątrz pozostały kluczyki. Jednak wyjeżdzając z budynku niefortunnie zahaczył o jedną ze stojących tam maszyn, uszkadzając samochód. Po tym porzucił go i uciekł obawiając się konsekwencji – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Wkrótce o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Chciał się odstresować po awanturze z partnerką. Uszkodził samochód i go porzucił (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Chciał się odstresować po awanturze z partnerką. Uszkodził samochód i go porzucił (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

5 komentarzy

  1. Kolejne ble-ble na zadany temat. w dodatku tydzień od zdarzenia.

  2. Równie dobrze dla odstresowania,mógł obciąć sobie przyrodzenie,z pożytkiem dla ludzkiej puli genowej.

  3. Co za głupi paragraf z tym krótkotrwałym użyciem. Kradzież to kradzież.

    • Dokładnie krótkotrwałe użycie to jak odda auto umyte i zatankowane, a nie porzuci uszkodzone.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo