W nocy z 20 na 21 maja odbędzie się tegoroczna Noc Muzeów w Lublinie. Na odwiedzających czekać będą muzea, galerie i inne instytucje kultury. Warto tego dnia wyjść na miasto i spotkać się z kulturą.
Kierowcy jeżdżą za szybko i wyprzedzają w miejscach niedozwolonych. Tak wynika z wyników kolejnej akcji, jaką przeprowadzili policjanci na drodze krajowej nr 19.
W piątek, z okazji Dnia Roślin, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie organizuje cykl wykładów i warsztatów. Organizatorzy szczególnie chętnie zapraszają do udziału w inicjatywie młodzież szkół ponadpodstawowych.
Dzisiaj po południu do wieżowca przy ul. Koryznowej znów przyjechały służby ratunkowe. Tym razem na szczęście pożaru nie stwierdzono.
W kilku punktach miasta pojawiły się dzisiaj kolorowe rowery. Są jednak na stałe przymocowane do podłoża.
Jadący rowerem po pijanemu mężczyzna zderzył się z drugim rowerzystą. Wykonywał manewr wyprzedzania i nie zdążył wrócić na swoją stronę drogi rowerowej.
To było jedno z głośniejszych zabójstw, jakie miały miejsce w Lublinie. Sprawca najpierw udusił swoją żonę, następnie zamknął się w sklepie i wysadził lokal w powietrze.
Raz włączona raz wyłączona, tak ostatnio działa sygnalizacja świetlna w rejonie skrzyżowania ul. Głębokiej z ul. Nadbystrzycką i ul. Narutowicza. Oprócz tego zmieniono organizację ruchu.
Od 19 do 21 maja na terenie Browaru Perła zagrają największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Jutro rozpoczynają się Kozienalia 2017. Zobacz program imprez.
W tym roku odbędą się piąte już badania natężenia ruchu rowerowego na terenie Świdnika. Pomogą we właściwym planowaniu rozbudowy infrastruktury dla rowerzystów.
Już w najbliższy weekend Automobilklub Lubelski organizuje Rajd Pojazdów Zabytkowych. Nie zabraknie atrakcji dla wszystkich miłośników wiekowych pojazdów.
Kierowcy jadący al. Witosa w Lublinie napotkają utrudnienia w ruchu. To po zderzeniu dwóch aut w rejonie PTHW. Zablokowany jest jeden pas jezdni.
Kolejne zatrzymanie w związku z posiadaniem dziecięcej pornografii. Mieszkaniec Lublina przyznał się do winy, grozi mu nawet 15 lat więzienia.
Kilkunastu strażaków, ratownicy medyczni, a także policjanci przyjechali alarmowo do jednego z bloków przy ul. Hutniczej. Z mieszkania wydobywał się dym. Był to skutek przypalonej kolacji.
Dwóch pijanych młodych mężczyzn skakało po zaparkowanych przy ul. Zana samochodach. Uszkodzili audi, dwa fiaty, forda, renaulta i skodę.