Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na ten dzień mieszkańcy Sławina czekali blisko 1,5 roku. Ul. Ducha znów otwarta dla kierowców

Wczoraj wieczorem zdemontowane zostały znaki zakazujące wjazdu w ul. Ducha. Dzięki temu nie trzeba już korzystać z kilkukilometrowego objazdu.

W poniedziałek w godzinach wieczornych ekipa drogowców zdemontowała znaki, które przez ostatnich kilkanaście miesięcy zabraniały wjazdu w ul. Ducha. Od kwietnia 2016 roku, czyli odkąd ruszyły prace związane z przebudową skrzyżowania al. Sikorskiego i Solidarności, mieszkańcy Sławina musieli korzystać z objazdów przez al. Warszawską bądź ul. Poligonową i Zelwerowicza. Oznaczało to nie tylko dłuższą o kilka kilometrów drogę, lecz przede wszystkim wydłużony czas przejazdu spowodowany korkami.

Po przebudowie ul. Ducha znacznie się zmieniła. Obecnie ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, do tego na skrzyżowaniu z ul. Północną powstała sygnalizacja świetlna.

Jednak ul. Północna wciąż jest niedostępna dla kierowców. Roboty drogowe prowadzone były tu najpóźniej, ze względu na prace związane z umacnianiem ziemnej skarpy. Do ułożenia została jeszcze jedna, ostatnia warstwa asfaltu. Pomiędzy ul. Ducha a Kosmowskiej, mogą poruszać się tylko autobusy komunikacji miejskiej. Jak zapowiadają drogowcy, przejazd ul. Północną będzie możliwy w pierwszej połowie września.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-08-22 19:26:47

15 komentarzy

 1. Ile miesięcy będą się tam jeszcze grzebać – to nie są prace tylko grzebią się jak muchy w … smole … Pasy malują już od 3 tygodni, pytam ile jeszcze tego ślamazarstwa ????

 2. mieszkaniec os Botanik

  … tylko szkoda że na ulice Willową jest jeden pas do skrętu na którym tworzą się mega korki . Projektant nie uwzględnił że jest to teraz jedna z większych noclegowni Lublina. Mam nadzieje że ktoś wyreguluje światła. W innym przypadku wyjazd z oś. Botanik, bądź wjazd na to osiedle będzie drogą przez piekło…

  • Jak dla mnie to poza wiaduktami nie wiele się zmieniło. Uprzywilejowany został wylot z miasta, zamiast dzielnicy noclegowej. Za mało pasów dla tego kierunku.

 3. Wcale nie kilka kilometrów bo kawałek za skrzyżowaniem z Ducha w kierunku warszawy można skręcić w prawo w ulicę Północą i od razu w Mineralną i wyskakiwało się na Willowej 😉

  • Fakt, ale ze przy okazji mozna bylo tam kola pogubic to taki szczegol drobny…

   • Nie było tak tragicznie.. poza tym odcinek obok ogrodu botanicznego też pozostawia wiele do życzenia.. Sumarycznie bardziej auto się zużyje właśnie tym objazdem z racji na jego długości niż ten krótki kawałek przez Mineralną.

 4. jest jakiś plan tego skrzyżowania? interesuje mnie wyjazd z Północnej w stronę Sikorskiego…

 5. Przebudowa skrzyżowania na podstawie projektu z przed 20 lat. Gdy nie było obwodnicy i priorytetowy kierunek był na Wawe. Teraz nasilenie ruchu wygląda zupełnie inaczej. A nowych bloków wciąż przybywa na Botaniku. Szkoda, forsy wywalonej w błoto w stary projekt. Apropo forsy to czasem skrzyżowania nie miał przebudować właściciel,”górek czechowskich”, pamiętacie jak miało być zabudowa górek w zamian za skrzyżowanie. Miasto przebudowało, właściciel górek zaciera ręce bo wartość działek znacząco wzrosła, będzie można napisać ” doskonały dojazd do centrum” w ofercie sprzedaży mieszkań na górkach.

  • Poprzedni właściciel Górek Czechowskich był zmuszany do przebudowy skrzyżowania w przypadku, gdyby chciał tam wybudować centrum handlowe!!!

 6. priorytetem powinna pozostać ulica Nowa Poligonowa a nie Willowa. Jak komuś nie pasi moze dalej szybko jeździć Poligonową , to jest droga szybkiego ruchu i prowadzi do obwodnicy. Botanik to niszowe osiedle .

  • Mieszkaniec Botanika

   Nowa poligonowa to nie jest droga szybkiego ruchu. Jest tam normalne ograniczenie do 50.

   • Dla trzyliterkowca każda droga z dwoma pasami w jednym kierunku to droga szybkiego ruchu, więc twoje wysiłki uświadomienia im, że jest inaczej, spełzną na niczym. Dwa pasy oznacza; but w podłogę bo na gminnej nie ma za bardzo gdzie przycisnąć.Też to zauważyliście?

 7. I tak buraki LKS LKR LUB LRY itd tamtedy jezdzily od miesiaca i w powazaniu mieli zakaz wjazdu.