W poniedziałek policjanci z OPP Wrocław, oddelegowani do pełnienia służby w powiecie bialskim, podjęli interwencję wobec kierowcy BMW. 23-latek był nietrzeźwy, próbował też uniknąć odpowiedzialności, nie zatrzymując się do kontroli. Stracił jednak panowanie nad autem i ucieczkę zakończył w zaroślach.
Wczoraj w miejscowości Przychody doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch pojazdów osobowych na prostym odcinku drogi. Do szpitala trafiły trzy osoby. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.
Bialscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 19-latka, który jest podejrzewany o uszkodzenie kilkunastu stojących na parkingu aut. Policjanci zabezpieczyli przy nim maczetę oraz kastet. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas działań prowadzonych wewnątrz kraju, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek znacznych ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych.
Kryminalni z Białej Podlaskiej zatrzymali 24-latka oraz 16-latkę. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi. Początkowo ukrywał się za granicą, a wpadł w ręce policjantów na terenie jednego z hoteli w powiecie bialskim.
Bialscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 24 lat podejrzanych o udział w oszustwie metodą "na funkcjonariusza CBŚP". Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie Białej Podlaskiej. 69-latka przekazała oszustom pieniądze i biżuterię na kwotę niemal 85 tys. zł.
Bialscy policjanci zatrzymali 27-latka, który jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec swoich sąsiadów. Mundurowi ustalili, że mężczyzna groził im pozbawieniem życia i spaleniem. Zatrzymany usłyszał zarzuty, odpowie też za posiadanie narkotyków.
Sławatycze są jedynym miejscem w Polsce, gdzie można spotkać brodaczy. Choć dają się we znaki zaczepiając przechodniów i kierowców, a przede wszystkim kobiety, to jednak wszyscy są zadowoleni, gdyż mają oni przynosić szczęście w nadchodzącym roku.
Ciepłe napoje oraz posiłki trafiły do osób oczekujących w kolejce do przejścia granicznego w Terespolu. To po apelu białoruskiego opozycjonisty Pawła Łatuszki.
Mieszkanka Białej Podlaskiej straciła około 100 tys. złotych oraz biżuterię. Kobieta uwierzyła oszustom i sądziła, że jej oszczędności są zagrożone. 69-latka przekazała nieznajomemu torbę z gotówką i kosztownościami. Dopiero po pewnym czasie zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa.
W czwartkowe popołudnie na ulicy Bialskiej w Leśnej Podlaskiej doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowej skody zderzył się lusterkiem z wymijanym audi, a po chwili czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka oplem.
Pijany wjechał w autobus komunikacji miejskiej i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Jak się okazało 40-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
W środę w miejscowości Kożanówka doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje pieszy potrącony przed dwa pojazdy osobowe. Policjanci ustalili, że 35-latek nie miał na sobie elementów odblaskowych.
Po ponad 2,5 km mają korki, jakie ustawiły się na drodze krajowej nr 2 po zderzeniu pojazdów. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Wstępnie jednak nikt poważnie nie ucierpiał.
Do tymczasowego aresztu trafił 41-latek oraz jego 34-letni kompan. Mężczyźni podejrzani są o wywieranie wpływu na pokrzywdzoną będącą świadkiem w postępowaniu toczącym się wobec jednego z mężczyzn oraz stosowanie wobec niej groźby bezprawnej, w celu zmiany jej zeznań.