Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

Biedronka: Stacje ładowania aut elektrycznych już w 56 lokalizacjach w kraju

Ładowanie pojazdu elektrycznego w czasie zakupów w sklepie sieci Biedronka jest już możliwe w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie Polski. Biedronka i Powerdot, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozkręcają system powszechnej dostępności do elektromobilności, dzięki której w czasie niezbędnych, codziennych zakupów można dodać potrzebnej mocy swojemu e-pojazdowi.

2024 rok Biedronka rozpoczyna z siecią stacji ładowania aut elektrycznych, które są już rozlokowane w ponad 50 miejscowościach na terenie kraju. Pojazdy, przy okazji zakupów w sklepie Biedronka, można naładować już w takich miejscowościach jak Dynów, Gubin i Jasień, ale również w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie. Pełna lista oddanych stacji znajduje się w załączniku.​

Do końca br. ładowarki pojawią się ogółem w 600 lokalizacjach przy sklepach sieci. Obecnie stoi ich już 214. Auta można naładować w 56 miejscach. Reszta urządzeń oczekuje na wydanie niezbędnych dokumentów i pozwoleń, w tym 30 na audyt Urzędu Dozoru Technicznego, z którym inwestor, czyli Powerdot, blisko współpracuje. Dzięki partnerstwu Biedronki i Powerdot, który odpowiada za instalację urządzeń, ich funkcjonowanie, w tym oprogramowanie i obsługę płatności, trzykrotnie powiększy się istniejąca w Polsce infrastruktura szybkiego ładowania pojazdów o mocy przekraczającej 100 kW.

– Komfort klientów to hasło, które definiuje Biedronkę. Każde nasze przedsięwzięcie ma jeden istotny cel: obsługę klientów na najwyższym poziomie, tak w zakresie cen produktów, jak i dostępności sklepów, w tym istotnych dodatkowych usług, np. takich jak możliwość ładowania aut elektrycznych – informuje Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny i członek zarządu sieci Biedronka.

Każda stacja przy wybranych sklepach sieci Biedronka dysponuje mocą 120 kW, co w praktyce oznacza możliwość szybkiego naładowania elektryka (z baterią o pojemności 50 kWh) w czasie ok. 20-30 minut, a więc adekwatnym do czasu trwania zakupów w pobliskim sklepie sieci Biedronka. Po takiej operacji możliwe będzie przejechanie przykładowym autem elektrycznym około 200 km.

– Nie zwalniamy tempa budowy szybkich stacji ładowania aut elektrycznych przy sklepach sieci Biedronka. Obserwujemy, jak użytkownicy aut elektrycznych wypatrują kolejnych urządzeń zainstalowanych przez Powerdot, natychmiast dzieląc się między sobą informacjami, przy których sklepach stacje już działają. To nas bardzo cieszy i motywuje. Biorąc pod uwagę dotychczasowe postępy w pracach, każdego dnia stawiamy co najmniej jedną nową stację i takie tempo chcemy utrzymać w kolejnych miesiącach – informuje Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce.

Stacje posiadają trzy złącza: CCS, ChaDemo oraz Type 2. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy naładują nie tylko niemal każdego elektryka, ale również hybrydę typu plug-in. Korzystanie z urządzeń zlokalizowanych przy sklepach sieci Biedronka nie wymaga zakładania konta, używania aplikacji, ani opłacania abonamentu. Możliwe są różne formy płatności: kartą bankową poprzez wbudowany terminal do kart płatniczych, kodem QR bez rejestracji, a także kartą RFiD w ramach roamingu (dzięki czemu obsłużeni zostaną również abonenci innych dostawców usługi ładowania).

Współpraca Powerdot i Biedronki to największe tego typu przedsięwzięcie w Europie, stworzone przez sieć handlową i operatora stacji ładowania aut elektrycznych. Projekt wpisuje się w katalog działań promujących zrównoważony rozwój sieci Biedronka.

lista stacji ładowania przy sklepach Biedronka

Stacje w woj. lubelskim 

Lubelskie 21-412 Adamów SGO Polesie 4
Lubelskie 24-120 Bochotnica Nałęczowska 56
Lubelskie 20-829 Lublin Główna 3
Lubelskie 20-719 Lublin Gęsia 16
Lubelskie 20-450 Lublin Zemborzycka 78
Lubelskie 20-337 Lublin Pogodna 48

 

9 komentarzy

  1. Lubartów lubelska 100 Biedronka , koło Kauflandu jest lądowanie 🙂

  2. a skąd prąd z kątowni xD

  3. A ładowanie _ JEST ZA DARMO czy to TYLKO – NIERZETELNY REDAKTOR pisał ???????????

    • Oczywiście, że nie za darmo.
      Osoby, które posiadają auta elektryczne świetnie się w tym orientują, gdzie jest za darmo, a gdzie nie 🙂
      Ceny:
      AC (Typ 2) – 1,91 zł/kWh,
      Chademo – 2,52 zł/kWh,
      CCS2 – 2,71 zł/kWh.

  4. Na siłę wciskają nam elektryki, ja mówię nie..!!!

  5. A czy można wózek inwalidzki elektryczny podłączyć gdy pójdę na zakupy.?

  6. chłopek roztropek

    Ale szał. Jestem pod takim wrażeniem, że aż głupieję. Średni aż trzy stacje ładowania na województwo. Już lecę kupić elektryka… Oj, nie udało się bo zaplątałem się w kable.

  7. A ja chrzanię te lewackie elektryki, dopóki mogę będę jeździł dieslem i kupował diesle, w chałupie stawiam pięć gazowy i kominek a nie jakieś pompy ciepła, nie dajmy się zwariować.

Dodaj komentarz

Z kraju