690 680 960

Balony w centrum Lublina. To zapowiedź rozpoczynającej się w środę imprezy (zdjęcia)

W środę w Nałęczowie rozpoczynają się Międzynarodowe Zawody Balonowe. Już dzisiaj w centrum Lublina można było poczuć przedsmak atrakcji. Przed Centrum Spotkania Kultur zaprezentowały się dwie załogi.

We wtorkowy wieczór przed Centrum Spotkania Kultur, można było poczuć przedsmak atrakcji, jakie czekają podczas 14. Międzynarodowych Zawodów Balonowych – Nałęczów 2019. Po zmroku zaprezentowały się dwie załogi, w tym zakupiony w 2011 roku przez Samorząd Województwa charakterystyczny czerwony balon z logiem województwa oraz hasłem „Lubelskie- smakuj życie”. To latająca reklama naszego regionu, którą można podziwiać m.in. właśnie na zawodach balonowych a także festynach i różnego rodzaju imprezach.

Same zawody rozpoczną się w środę. O godzinie 21:15 przed sanatorium Książę Józef odbędzie się ceremonia otwarcia tej mającej bogatą tradycję oraz uznanie imprezy. Co roku gromadzi ona tłumy zarówno miłośników baloniarstwa, jak też sporą rzeszę mieszkańców naszego regionu oraz turystów. Pierwszym punktem programu będzie wieczorny przejazd zawodników kolumną przez Nałęczów. Loty zawodnicze odbywać się będą od czwartku do soboty rano i wieczorem.

Impreza połączona jest z dożynkami gminnymi, które rozpoczną się w czwartek o godzinie 13:00 na placu przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie. W programie przewidziano: tradycyjny korowód, konkursy, koncerty, czy też występ kabaretu w którym wystąpią m.in. aktorzy z serialu Ranczo. Nie zabraknie też zabawy tanecznej. Szereg atrakcji zaplanowano na piątek. O godzinie 15:30 odbędzie się spotkanie z Mateuszem Rękasem i Jackiem Bogdańskim – zwycięzcami zawodów balonowych o puchar Gordona Bennetta w 2018 roku.

Z kolei od godziny 17:00 w nowej części parku podziwiać będzie można skoki spadochronowe sekcji Aeroklubu lubelskiego a także wystawy modeli i szybowca Aeroklubu Lubelskiego. Z koncertem wystąpi zaś zespół Teksasy z Wojtkiem Cugowskim. To co na co czeka wielu fanów, czyli nocny pokaz balonów, rozpocznie się o godzinie 20:30. Będzie też wieczór taneczny.

W sobotę również zaplanowano skoki spadochronowe oraz wystawę modeli i szybowca. O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert Olgi Bończyk a o godzinie 20:30 nocny pokaz balonów i ceremonia zakończenia zawodów. Zawody odbywają się w ramach jubileuszu 100 – lecia Aeroklubu Polskiego a Patronat Narodowy objął nad nimi Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Z kolei portal lublin112.pl jest patronem medialnym imprezy.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

 1. Ja pamiętam tego typu imprezy jak były robione na stadninie koni w Lublinie przy ulicy Krochmalnej / Nadbystrzyckiej

  • I tak powinno pozostać, a nie centrum miasta zastawiać balonami. Wolne place w mieście powinny być dla samochodów, a nie balonów. Wiadome, że nie ma gdzie samochodem zaparkować, a tu jeszcze baloniarze roszczą sobie jakieś prawa. Won z tym złomem z miasta dla samochodów. Balonem to niech sobie na dachach parkują.

 2. Fajnie, ale przydałyby się specjalne kursy autobusów z Lublina + ograniczenie ruchu pojazdów w Nałęczowie. Wjazd kilku tysięcy (albo jeszcze więcej) samochodów do Nałęczowa to będzie katastrofa komunikacyjna. Każde źdźbło trawy zastawione a korki będą wielogodzinne.

 3. Jak zwykle wiadomosc po czasie.

  • O imprezie piszemy już od 12 sierpnia, pokaz miał być w poniedziałek, ale przeszkodziły warunki pogodowe, więc został przełożony na wtorek. Kto chce i śledzi informacje na temat wydarzeń wiedział i przyszedł ;).

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin