Atak zimy w Anglii. Pasażerowie z naszego regionu musieli koczować na lotniskach

Skutki ataku zimy w Anglii odczuli także pasażerowie z Polski. Przez praktycznie cały wczorajszy dzień występowały problemy z punktualnością lotów, część z nich została całkowicie odwołana.

Jak już informowaliśmy, w niedzielę nad Anglią rozpętała się burza śnieżna. Z powodu coraz intensywniejszych opadów śniegu, pracę czasowo zawiesiły niektóre porty lotnicze m.in. w Londynie i Birmingham. Wiele połączeń lotniczych było opóźnionych, część zostało odwołanych. Ostatecznie bilans dnia zakończył się ponad 600 odwołanymi połączeniami, z których wiele dotyczyło lotnisk w naszym kraju.

Ryanair odwołał 34 loty z Polski, Wizz Air zaś 20 połączeń. Problemy nie ominęły lubelskiego lotniska. Nie przeleciał samolot BMI Regional z Monachium oraz Wizz Air z Liverpoolu. Pasażerowie przez wiele godzin koczowali na lotniskach czekając na jakakolwiek informację, co dalej. Odwołane zostały też loty z Lublina do Monachium i Liverpoolu.

– Początkowo każdy miał nadzieję, że polecimy. Docierały do nas informacje, że kolejne loty są odwoływane, jednak skrycie liczyliśmy, że nas to ominie. Zwłaszcza, że początkowo nikt nie mówił o odwołaniu naszego lotu, tylko o opóźnieniu. Gdy w końcu dostaliśmy informację, że nie polecimy, wiele osób starało się szukać połączeń do innych lotnisk w Polsce. Jednak sytuacja była taka sama. Przedstawiciele linii lotniczych proponowali przebukowanie biletów na inny, alternatywny termin. Jednak to też nie było proste, gdyż większość z samolotów wylatujących w poniedziałek i wtorek miała pełne obłożenie. W końcu zaproponowano mi lot do kraju w środę – tłumaczyła nam Ewa.

Jak wyjaśniała Bożena, samolot z Luton miał wystartować o 14:30. Jest 18:20, a do tej pory nie wiadomo, o której wyleci. Jest paraliż, dużo osób czeka na lotnisku. Jak dodał Marcin, sytuacja jest krytyczna. Terminal jest pełny, a ludzi przybywa. Ciężko wejść do środka, jak już się uda, to znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem.

2017-12-11 07:30:29
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Szkoda, że strona lotniska w Lublinie śpi jak zawsze. Niby jest tabllica odlotów, ale w dzisiejszych czasach większość ludzi ma fejsbuki itd. Słaby marketing.

  Już o wiele mniej znaczące w porównaniu do lotniska strony są bardziej na biężaco i informują jak coś się dzieje.

  • To prawda. Więcej się dowiesz nawet z nieoficjalnych fanpejdży fanów niż z oficjalnej strony

 2. Dzisiaj jest tak samo: planowany odlot 13:00 opóźniony do 15.45 i w sumie nie wiadomo ile będziemy czekać… brak wolnych miejsc na krzesłach, koczujemy na podłodze..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online