690 680 960

Z Ameryki biegnie do Szwecji, nie przekracza jednak granic Polski. Wszystko w ramach pomocy choremu dziecku

Biegacz Karol Dzieciątko, jeden z twórców akcji „Biegiem przez Świat”, która pomaga chorym dzieciom w walce z chorobą, po raz kolejny ruszył w trasę. Tym razem zwiedzi cały świat, nie ruszając się z Polski.

Ameryka, Florencja, Parma, Afryka, Lipsko, Drezno, Korea, Moskwa, Syberia, Węgry, Hiszpania, Lizbona, Rzym, Szkocja, Bagdad a nawet Koniec Świata – te miejsca w ciągu najbliższych dni zamierza odwiedzić Karol Dzieciątko. Co ważne, całą trasę pokonuje pieszo, są to bowiem miejscowości na terenie naszego kraju. Kolejny bieg charytatywny, który biegacz zorganizował, nosi nazwę: Biegiem na Koniec Świata… i jeszcze dalej”.

Celem akcji jest pomoc choremu dziecku. -Staramy się pomóc Asi Baczul. Choćbym pobiegł na dwa końce świata, nie uda mi się Asi uzdrowić, mimo to możemy wszyscy bardzo ułatwić jej życie i walkę z chorobą. Sprawić, by przez kilka najbliższych lat nie musiała się przejmować jak zdobyć fundusze na leczenie. By mogła zająć się studiami, na które uczęszcza pomimo choroby oraz rozwijaniem własnych pasji oraz w miarę normalnym życiem – wyjaśnia Karol Dzieciątko.

Zgodnie z zasadą, wszystkie wpłacone środki są przeznaczane na leczenie dziewczynki. Paliwo do samochodu technicznego, utrzymanie strony i masę innych wydatków biegacz finansuje z własnej kieszeni. Apeluje on również do mieszkańców poszczególnych miejscowości, przez których teren wiedzie jego trasa, o przyłączenie się do niego i wspólne pokonanie chociaż kilku kilometrów.

Bieg rozpoczął się wczoraj w Ameryce w powiecie hrubieszowskim. Następnie przez Wiszniów, Telatyn, Koreę, Zimno, Łaszczów dobiegł do Wożuczyna. Dzisiaj Karol Dzieciątko ma do pokonania 58 km przez miejscowości: Komarów-Osada, Łabuńki Pierwsze, Zamość, Płoskie, Bodaczów, Deszkowice Pierwsze i Źrebce. W sobotę wyruszy do Kraśnika a w niedzielę do Kamienia. W poniedziałek opuści nasz region a bieg zakończy się 12 sierpnia w Szwecji w województwie wielkopolskim. Cała trasa liczy 1212 kilometrów.

(fot. nadesłane)
2017-07-21 11:10:49

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…