690 680 960

39 próbek ma wynik negatywny. „Gdy pojawi się przypadek zachorowania to wszyscy państwo zostaną poinformowani”

Kancelaria Premiera i Ministerstwo Zdrowia informują, że w chwili obecnej w kraju nie ma potwierdzonego zachorowania wywołanego koronawirusem. Jednocześnie padło zapewnienie, że jeżeli dojdzie do zachorowania opinia publiczna zostanie o tym poinformowana.

Zakończyła się odprawa premiera z wojewodami i przedstawicielami instytucji zajmujących się sytuacją dot. koronawirusa w naszym kraju. Omówione zostały działania na kolejne dni. W chwili obecnej Ministerstwo Zdrowia nie potwierdza, aby w kraju wykryto przypadek zachorowania wywołanego koronawirusem.

– Gdy pojawi się przypadek zachorowania to wszyscy państwo zostaną poinformowani. Wszystkie 39 próbek z wczoraj ma wynik negatywny. Dzisiaj premier wydał polecenie wojewodom wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali. Wojewodowie zostali zobowiązani do tego, aby inspektorzy sanitarni w województwach pracowali 24h. W tej chwili koordynacja jest prowadzona w województwach przed wojewodów. To, że pojawią się pierwsze zachorowania jest niemal pewne, a my jako rząd i administracja państwowa musimy być do tego dobrze przygotowani. Choroba nie ma barw partyjnych. Tutaj powinniśmy być wszyscy razem – informuje Kancelaria Premiera.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii to 800-190-590. W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym, osoby przyjeżdżające do Polski otrzymują wiadomość SMS :
Uwaga! Ministerstwo Zdrowia: Zagrożenie koronawirusem. Zapoznaj się z informacjami na stronie http://gov.pl/koronawirus lub zadzwoń na infolinię: 800 190 590.

Przypominamy, żeby zminimalizować ryzyko zarażenia, należy stosować się do zaleceń: często myć ręce; stosować odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania; unikać dotykania oczu, nosa i ust; zasięgnąć pomocy medycznej, jeśli występuje gorączka, kaszel, trudności w oddychaniu.

Jeżeli zaobserwujemy u siebie symptomy choroby, a wróciliśmy z obszaru ryzyka, należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do szpitala zakaźnego.

(fot. KP)

9 komentarzy

 1. A co z plotkami, że jedna osoba w Lublinie ma jednak wirusa?

  • Pan Emil (tzw. ekspert motoryzacyjny) powiedział, że testy na obecność wirusa są niemiarodajne i przekłamują. Laboratoranci nie przeszli odpowiednich szkoleń. Nigdy się z tym błaznem nie zgadzam, ze w tej kwestii to mu wierzę.

 2. „aby inspektorzy sanitarni w województwach pracowali 24/h” – że co? Przecież w zabudowanym jest 50/h.

  • Jednostki Ci się pomyliły. A wyrażeń „różno-wymiarowych” nie da się ze sobą porównać.
   No bo co jest większe? 3 metry czy 5 kilogramów, czy 20 sekund?

 3. A co to zmieni czy jest czy będzie żyć trzeba a nie pierdołami się zajmować.

 4. już dawno jest w Polsce tylko służby sanitarne biorą przykład z obecnej władzy i kłamią tak samo jak i oni

 5. Brodaty przestań *** zacznij myśleć, to badziewie już dawno jest w Polsce tylko boisz się i tym powiedziec wstrętny rudzielcu!!!

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…