We Włodawie drogowcy nie próżnują, trwają remonty kilku ulic (zdjęcia)

60

We Włodawie trwają remonty kilku ulic. Wymieniana jest nawierzchnia, dzięki czemu poprawi się komfort podróżowania. Zadowoleni powinni być także piesi i rowerzyści.

 

Dobiegają końca prace remontowe na ulicy Spokojnej we Włodawie. Równolegle trwa wymiana nawierzchni na ulicy Łęckiej i Wokulskiego. Już wkrótce drogowcy pojawią się również na ulicy Sanguszki. Wcześniej zakończyła się budowa ciągu pieszo – rowerowego na ulicy Sierpińskiego i Mostowej.

– O gruntowny remont ulicy Spokojnej mieszkańcy zabiegali do wielu lat. W lutym rozstrzygnęliśmy przetarg i prace mogły ruszyć pełną parą. Mimo że nie zostały jeszcze zakończone efekty widać gołym okiem – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Jednym z najważniejszych elementów realizacji projektu „Przebudowa drogi gminnej ul. Spokojna we Włodawie wraz z infrastruktura” była budowa kanalizacji deszczowej, która ma zapobiegać podtopieniom okolicznych posesji. Teraz trwają prace związane min. z wymianą nawierzchni. Równie zaawansowane są prace na ulicach Wokulskiego i Łęckiej, gdzie w miejsce starej i nierównej nawierzchni układana jest kostka brukowa.

Z kolei na ulicy Sierpińskiego zakończono już budowę nowego chodnika i ścieżki rowerowej. Dzięki temu już od września uczniowie będą mogli bezpiecznie poruszać się nimi w drodze do szkoły. Na tym jednak nie koniec. W najbliższych dniach drogowcy pojawią się również na ulicy ks. Sanguszki. Wyremontowany zostanie min. chodnik który od wielu lat jest zmorą okolicznych mieszkańców i klientów pobliskich sklepów.

Trwają też przygotowania do remontu ulicy Garnizonowej. Ogłoszony został przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. W tym przypadku prace remontowe mają się rozpocząć tuż po wakacjach. Łączna wartość tych inwestycji wynosi 1 520 018 zł.

61

(fot. UM Włodawa- nadesłane)
2018-08-02 21:00:34