690 680 960

We Włodawie drogowcy nie próżnują, trwają remonty kilku ulic

We Włodawie trwają remonty kilku ulic. Wymieniana jest nawierzchnia, dzięki czemu poprawi się komfort podróżowania. Zadowoleni powinni być także piesi i rowerzyści.

Dobiegają końca prace remontowe na ulicy Spokojnej we Włodawie. Równolegle trwa wymiana nawierzchni na ulicy Łęckiej i Wokulskiego. Już wkrótce drogowcy pojawią się również na ulicy Sanguszki. Wcześniej zakończyła się budowa ciągu pieszo – rowerowego na ulicy Sierpińskiego i Mostowej.

– O gruntowny remont ulicy Spokojnej mieszkańcy zabiegali do wielu lat. W lutym rozstrzygnęliśmy przetarg i prace mogły ruszyć pełną parą. Mimo że nie zostały jeszcze zakończone efekty widać gołym okiem – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Jednym z najważniejszych elementów realizacji projektu „Przebudowa drogi gminnej ul. Spokojna we Włodawie wraz z infrastruktura” była budowa kanalizacji deszczowej, która ma zapobiegać podtopieniom okolicznych posesji. Teraz trwają prace związane min. z wymianą nawierzchni. Równie zaawansowane są prace na ulicach Wokulskiego i Łęckiej, gdzie w miejsce starej i nierównej nawierzchni układana jest kostka brukowa.

Z kolei na ulicy Sierpińskiego zakończono już budowę nowego chodnika i ścieżki rowerowej. Dzięki temu już od września uczniowie będą mogli bezpiecznie poruszać się nimi w drodze do szkoły. Na tym jednak nie koniec. W najbliższych dniach drogowcy pojawią się również na ulicy ks. Sanguszki. Wyremontowany zostanie min. chodnik który od wielu lat jest zmorą okolicznych mieszkańców i klientów pobliskich sklepów.

Trwają też przygotowania do remontu ulicy Garnizonowej. Ogłoszony został przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. W tym przypadku prace remontowe mają się rozpocząć tuż po wakacjach. Łączna wartość tych inwestycji wynosi 1 520 018 zł.

61

(fot. UM Włodawa- nadesłane)
2018-08-02 21:00:34

Jeden komentarz

  1. Magia wyborów , trzy lata nic sie nie dzieje rok wyborczy i cuda

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas