Motocykliści jechali na Motoserce do Łęcznej. Jeden zginął, dwaj trafili do szpitala. (foto)

Trzech motocyklistów, którzy wczoraj zderzyli się na krajowej 17 przed Kołbielą jechało na organizowane w Łęcznej Motoserce. Wciąż ustalane są przyczyny zdarzenia.

 

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę około godziny 11 w Lubicach w gm. Kołbiel. Zderzyło się trzech motocyklistów, z których w wyniku wypadku jeden poniósł śmierć na miejscu, dwaj trafili do szpitala.

Jak się okazało, cała trójka jechała w grupie na organizowane w Łęcznej Motoserce. Motocykliści jechali z Warszawy, warunki drogowe były słabe, padał deszcz i co chwila były podmuchy wiatru. W pewnym momencie doszło do zderzenia w wyniku czego wszyscy przewrócili się.

Jak ustaliliśmy, do wypadku doszło gdy motocykliści mijali się z samochodem ciężarowym, wtedy to podmuch wiatru a także głębokie koleiny które znajdowały się na tym odcinku drogi sprawiły, ze jeden z motocyklistów stracił równowagę i wjechał w dwóch kolejnych.

Na miejscu zginął 51-letni mężczyzna, kierujący jednym z motocykli. Dwaj pozostali zostali przetransportowani do szpitala, jednak ich obrażenia nie były poważne i po kilku godzinach zostali zwolnieni do domów. Wszyscy pochodzili z klubu motocyklowego Road Runners.

Wiadomo również, że uczestnicy wypadku nie jechali bardzo szybko. Świadkowie tłumaczyli, że ich prędkość mogła wynosić około 70 km/h.(fot. nadesłane -Krystian)
2014-04-27 11:03:22