690 680 960

Motocykliści jechali na Motoserce do Łęcznej. Jeden zginął, dwaj trafili do szpitala.

Trzech motocyklistów, którzy wczoraj zderzyli się na krajowej 17 przed Kołbielą jechało na organizowane w Łęcznej Motoserce. Wciąż ustalane są przyczyny zdarzenia.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę około godziny 11 w Lubicach w gm. Kołbiel. Zderzyło się trzech motocyklistów, z których w wyniku wypadku jeden poniósł śmierć na miejscu, dwaj trafili do szpitala.

Jak się okazało, cała trójka jechała w grupie na organizowane w Łęcznej Motoserce. Motocykliści jechali z Warszawy, warunki drogowe były słabe, padał deszcz i co chwila były podmuchy wiatru. W pewnym momencie doszło do zderzenia w wyniku czego wszyscy przewrócili się.

Jak ustaliliśmy, do wypadku doszło gdy motocykliści mijali się z samochodem ciężarowym, wtedy to podmuch wiatru a także głębokie koleiny które znajdowały się na tym odcinku drogi sprawiły, ze jeden z motocyklistów stracił równowagę i wjechał w dwóch kolejnych.

Na miejscu zginął 51-letni mężczyzna, kierujący jednym z motocykli. Dwaj pozostali zostali przetransportowani do szpitala, jednak ich obrażenia nie były poważne i po kilku godzinach zostali zwolnieni do domów. Wszyscy pochodzili z klubu motocyklowego Road Runners.

Wiadomo również, że uczestnicy wypadku nie jechali bardzo szybko. Świadkowie tłumaczyli, że ich prędkość mogła wynosić około 70 km/h.(fot. nadesłane -Krystian)
2014-04-27 11:03:22

9 komentarzy

 1. eeh :/ nasze k***a mać koleiny

 2. ta, a później i tak powiedzą, że tylko kilka osób w ciągu roku ginie przez jakość naszych dróg, jaaaaasne

  • a tak nie jest ?

   • no a jest ?
    Oczywiście że niektóre przypadki to zwyczajna głupota ale popatrz ile jest przypadków wjechania w dziure, przybrania nierównego pobocza, w zime koleiny szczególnie dają o sobie zna – i wcale nie trzeba mieć zawrotnych prędkości.

 3. Pan Sołtys z Lublina

  Nie ulega wątpliwości, że nasze drogi odbiegają od europejskich standardów i to nawet znacznie, ale nikt nikogo nie zmusza do ryzyka „potknięcia” się o dołek podczas jazdy z szybkością większą niż na danej drodze przewidziano i nawet ustawiono stosowne znaki.
  Nawet w przepisach o ruchu drogowym coś tam jest napisane o dostosowaniu szybkości do warunków panujących na drodze.
  Wiec jeden z drugim nie zapier…dalaj 200/h tam gdzie można jechać najwyżej 70.
  To i dołek zobaczysz, i znaki, a najważniejsze, że co prawda nieco później, ale żywy dojedziesz do domu.
  Sołtys Ci to mówi ! 🙂

 4. Powodzenia życzę w zobaczeniu dołka podczas deszczu.

  • Cieć z Lubartowskiej

   Yoman – to jeszcze jeden powód by twierdzić że Polska nie posiada klimatu do jazdy na motocyklach

 5. Nie o dołkach tu się powinno gadać. Wyrazy współczucia dla rodziny i szacunek dla motocyklistów biorących udział w MOTOSERCU

 6. Wyrazy głębokiego współczucia od Charego z Lublina. Uczestniczyłem w MOTOSERCU pogoda była chwilami paskudna…

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas