Bomba i pożar w szpitalu w Lublinie. Odbyły się zintegrowane ćwiczenia służb (zdjęcia)

DSC02862

W czwartek rano w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie odbyły się ćwiczenia. Służby ratunkowe realizowały jednocześnie dwa scenariusze.

 

Dzisiaj rano w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie przeprowadzono ćwiczenia z udziałem dyrekcji szpitala, straży pożarnej, policji, Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Służby zrealizowały dwa scenariusze. Pierwszy dotyczył odnalezionego w budynku podejrzanego pakunku, drugi zaś pożaru. Wszystko zaczęło się od telefonu do szpitala, z informacją, że na jednym z korytarzy znajduje się karton, z którego wystają przewody. W tym samym czasie doszło do pożaru na jednym z oddziałów.

Podczas działań przeprowadzono ewakuację placówki medycznej, a następnie służby przystąpiły do rozpoznania zagrożenia. W tym celu na miejscu interweniował przewodnik z psem, wyszkolonym do rozpoznawania ładunków wybuchowych. Teren działań zabezpieczali funkcjonariusze policji.

Po kilkudziesięciu minutach ćwiczenia zakończyły się. Uczestnicy dokonali podsumowania wspólnych działań.

2018-06-07 10:07:53
(fot. lublin112.pl)