Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Znalazł pieniądze w bankomacie. Przyniósł je na komendę

Wczoraj jeden z mieszkańców gminy Łuków znalazł w bankomacie pieniądze. Mężczyzna przyniósł gotówkę na komendę, policjanci poszukują właściciela znalezionych pieniędzy.

W poniedziałek policjanci z Łukowa przyjęli zgłoszenie od 66-latka z gminy Łuków, że znalazł on pieniądze w jednym z bankomatów. Mężczyzna przyniósł gotówkę na komendę tłumacząc, że chcąc wypłacić z urządzenia gotówkę, zauważył wystające z niego banknoty.

66-latek domyślił się, że zostawił je młody mężczyzna korzystający wcześniej z bankomatu i że zapewne będzie ich poszukiwał. Nie zastanawiając się znalezione w bankomacie pieniądze natychmiast przyniósł policjantom, prosząc o przekazanie ich właścicielowi. 66-latek twierdził, że na pewno mężczyzna, którego już później nie znalazł, potrzebuje tych pieniędzy.

Mundurowi poszukują właściciela pieniędzy. Osoba która je utraciła i jest w stanie podać czas i dokładne miejsce zagubienia pieniędzy, proszona jest o kontakt osobisty lub telefoniczny 47 814 72-32 z Rewirem Dzielnicowych Wydziału Prewencji lub Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Łukowie przy ul. Międzyrzeckiej 9.

(fot. Policja Łuków)

14 komentarzy

 1. Super zachowanie, chylę czoło..

 2. Szacun dla tego Pana !!!

  • Szacun szacun ale jakby nie oddał to by miał grubo przekichane, kamery są w bankomatach.

   • takie czasy – nie wiadomo czy ktoś na prawdę pomaga, czy tylko boi się konsekwencji

 3. Scisam Pana dlon, z wyrazami dzacunku. Dobry przyklad dla mlodych. Wszystkiego najlepszego.

 4. ze znalezieniem właściciela nie będzie żadnego problemu – wystarczą logi z transakcji z bankomatu sprzed godziny znalezienia pieniędzy i nagranie z kamery. będzie widać osobę, która nie wzięła gotówki i z czyjego konta

 5. pójść do bankomatu po pieniądze, zlecić wypłatę, odebrać kartę, słyszeć dźwięk sortujących się i przeliczanych banknotów, odejść bez gotówki… nieźle trzeba być roztrzepanym

  • A co jeszcze ciekawsze bardzo często są tego typu sytuacje 🙂

  • Możliwe, że chciał wypłacić większa kwotę i odkładał na bok kasę, bo limit na transakcję w niektórych bankomatach jest 2000.
   Gdyby zostawił w okienku, to facet który był tam po nim mógł po prostu poczekać – po minucie pieniądze są zabierane przez maszynę z powrotem i najłatwiej jest wtedy całość „odkręcić”.

 6. Jak znalazł w bankomacie to przecież wiadomo czyje to, banku. Jak to możliwe że bankomat nie wciągnął tej kasy.

 7. To klasyczna metoda złodziei w bankomatach podklejają wlepki i kasa nie cofa się po nieodebraniu, gość odchodzi z niczym, a oni podchodzą i wyjmują kasę ale 66 letni dziadek ich spłoszył

 8. Przecież w pamięci bankomatu wszelkie dane do identyfikacji klienta są zapisane ! ! !

 9. Psy zarzuciły wędkę, żeby się janusze zgłaszały, że to ich, a potem cyk i zarzuty o wyłudzenie.

Z kraju