690 680 960

Zderzenie dwóch pociągów na dworcu w Lublinie. Oba jechały po jednym torze

W sobotę wieczorem na Dworcu Głównym w Lublinie doszło do zderzenia dwóch pociągów. Na szczęście oprócz uszkodzeń na obu pojazdach nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Do zderzenia pociągu z szynobusem doszło w sobotę około godziny 20:30 przed Dworcem Głównym PKP w Lublinie. Zderzyły się pociąg osobowy TLK „Gałczyński” relacji Szczecin Gł.- Lublin jadący w kierunku peronów z szynobusem Przewozów Regionalnych relacji Lublin – Szastarka, który zmierzał w przeciwnym kierunku.

Oba pociągi jechały tym samym torem. W pewnym momencie, tuż za peronami, doszło do zderzenia lokomotywy ciągnącej wagony osobowe z szynobusem. W wyniku zderzenia lokomotywa pociągu jak i szynobus wypadły z torów. Na szczęście nikomu z pasażerów nic poważnego się nie stało.

Na miejscu pracują funkcjonariusze lubelskiej policji, pracownicy PKP oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Na miejscu znajduje się już także komisja zajmująca się badaniem wypadków kolejowych.

Jak udało nam się ustalić, obaj maszyniści byli trzeźwi. Na chwilę obecną nie jest jeszcze wiadomo, dlaczego oba pociągi znalazły się na jednym torze. Ustali to dochodzenie. Jak wyjaśniali nam pracownicy kolei, na szczęście oba pociągi jechały bardzo powoli, stąd nikt nie odniósł obrażeń. Jednak oba składy zostały znacznie uszkodzone.

Pociąg do Szastarki został odwołany.

AKTUALIZACJA 18.01.2015 11:10

– O godz. 20:05 na stacji Lublin w bok lokomotywy pociągu PKP Intercity Szczecin – Lublin uderzył autobus szynowy Przewozów Regionalnych. Nie było zagrożenia dla życia i zdrowia pasażerów i obsługi pociągu. Komisja ustali, dlaczego autobus szynowy PR, podczas jazdy manewrowej, nie zatrzymał się przed sygnałem stój. Zapewniona była natychmiast opieka dla podróżnych. Pasażerowie pod opieką drużyny konduktorskiej i funkcjonariuszy SOK z wagonów bezpiecznie przeszli kilkadziesiąt metrów na perony. Zdarzenie nie miało wpływu na kursowanie pociągów na stacji Lublin. W nocy uszkodzona lokomotywa i autobus szynowy zostały zabrane ze stacji. Okoliczności zdarzenia ustali komisja – informuje Mirosław Siemieniec rzecznik prasowy Biuro Komunikacji i Promocji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

(fot. lublin112)
2015-01-17 21:50:25

23 komentarze

  1. Co ciekawe ten szynobus, który zderzył się z lokomotywą PKP ICC dopiero został naprawiony. 7 stycznia 2015 na trasie Lublin – Szastarka, za stacją Leśniczówka w Majdanie Sobieszczańskim zapalił się. Wiem bo miałam przyjemność nim jechać i oczywiście wszyscy pasażerowie musieli do domu wrócić na własną rękę.

  2. Mi to wygląda na źle ustawiony rozjazd dla pociągu TLK, POWINIEN JECHAĆ PROSTO, A WJECHAŁ NA DROGĘ DLA SZYNOBUSU

  3. Zgadza się ludzi kompetentnych coraz mniej na kolei, przyjmowani są tylko po znajomości wystarczy że np. Ciocia dostanie jakieś kierownicze stanowisko a już może sobie zatrudnić siostrzenice męża

  4. Ten „kolzłom” (szynobus SA107) powinny wysłać na złom. KD (Koleje Dolnoślunskie (pl. Koleje Dolnośląskie)) te swoje SA109 (dwuwagonowe uodmianamy tych SA107) całkowicie wycofały, bo się psuły i z nimi problemy wiecznie były. KD też powinny je wysłać na złom. KD do dyspozycji mają jeszcze 19 szynobusów: dwa z nich (jeden SA106 i jeden SA132) się psują, a pozostałe 17 (8 sztuk SA134 i 9 sztuk SA135) jeżdżą, jak trzo. W przypadku lubelskich jeżdżą sprawnie jedynie SA134 (8 sztuk) i SA137 (2 sztuki). SA103 (3 sztuki) natomiast się psują.

  5. Po jakim jednym torze jechali laiku..Nie masz pojęcia,,to nie pisz bzdur.Jechali po sąsiednich torach i starli się w „ukresie”..Ale po co mam tłumaczyć komuś „coś”,jak ten ktoś i tak zielony z tego tematu.

  6. djasiek dobrze piszesz nie ma co tłumaczyć człowieczkom którzy nie mają zielonego pojęcia o tym zdarzeniu i o kolei a wypisują steki bzdur – nie ma co tłumaczyć też co to ukres bo i tak nie zrozumieją tego

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin