Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zapewnili małym pacjentom ogrom radości. Alpiniści i strażacy odwiedzili szpital dziecięcy (zdjęcia)

Alpiniści, strażacy z OSP z gminy Głusk i Lublina oraz zaprzyjaźnionych jednostek przyjechali dziś do pacjentów szpitala dziecięcego. Oprócz pokazu, który mali pacjenci mogli oglądać przez okno, była też wizyta na oddziale.

W sobotę na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie odbyła się akcja „Alpiniści Dla WOŚP”. Zorganizowano ją już po raz kolejny, tak jak poprzednio przy współudziale strażaków. Alpiniści oraz strażacy przebrani w stroje superbohaterów zeszli z dachu placówki z zastosowaniem specjalistycznych technik dostępu linowego, zatrzymując się przy oknach szpitalnych oddziałów. Dodatkowo strażacy dostali się do kolejnych okien za pomocą mechanicznej drabiny.

Radość małych pacjentów była ogromna. A to, jak wskazują pracujący w placówce lekarze, jest ogromnie ważne. Pomaga bowiem przetrwać trudne, często traumatyczne chwile związane z chorobą czy też długotrwałym pobytem w szpitalu, pozwala też choć na jakiś czas zapomnieć o troskach i kłopotach.

Również uczestnicy akcji podkreślali, że ich podstawowym celem było właśnie sprawienie radości dzieciom. Wielu z nich przebywa w szpitalu od dawna, dlatego też byli niezwykle szczęśliwi, kiedy ujrzeli za oknem postacie z bajek czy też strażaków w trakcie działań. Była też wizyta na jednym z oddziałów, podczas której nieco starsze dzieci miały okazje przekonać się, jak wygląda praca strażaka, a nawet założyć kompletne ubranie bojowe wykorzystywane podczas działań ratunkowo-gaśniczych.

 

3 komentarze

  1. No i brawo dla Was Panowie, przynajmniej na chwilę oderwanie od rzeczywistości dla dzieciaków.

  2. Bardzo fajna inicjatywa. Pozdrowienia dla całej ekipy

Dodaj komentarz