Zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o bombie na dworcu

Przed sądem stanie mężczyzna, który dla żartu zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił, że na terenie dworca w Zamościu znajduje się pakunek z ładunkiem wybuchowym. Sprawcy fałszywego alarmu grozi kara aresztu oraz nawiązka.

Wczoraj przed południem dyżurny zamojskie policji otrzymał zgłoszenie, że na dworcu przy ulicy Hrubieszowskiej w Zamościu znajduje się bomba. Informacja ta została przekazana przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Z jej treści wynikało, że na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna mówiąc, że na terenie dworca znajduje się pakunek z ładunkiem wybuchowym. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów.

W międzyczasie funkcjonariusze nawiązali połączenie ze zgłaszającym. Podczas rozmowy mężczyzna oświadczył, że to był tylko żart i nie ma potrzeby interwencji policji. Mundurowi jednak musieli sprawdzić, czy nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia osób, które mogły w tym czasie znajdować się na dworcu lub w jego pobliżu.

Na miejscu, oprócz policjantów interweniowali także funkcjonariusze Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy dokładnie sprawdzili cały teren. W trakcie działań nie ujawniono żadnych materiałów wybuchowych ani innych niebezpiecznych przedmiotów. Zgłoszenie o podłożonym ładunku okazało się nieprawdziwe.

Według wstępnych ustaleń śledczych, sprawcą fałszywego alarmu jest pacjent chełmskiego szpitala. Mężczyzna odpowie przed sądem za wywołanie niepotrzebnej czynności policji. Grozi mu kara aresztu i nawiązka.

(fot. Policja)

Zobacz również

4 komentarze

  1. Jak gościowi brakuje wrażeń to niech sobie trochę gazu wypuści z kuchenki i fajkę sobie zapali.

    Zastrzyk adrenaliny gwarantowany.

  2. Do pudła czuba!

  3. Głupota ludzka nie zna granic, ah od tych piorunów to im się w głowach przewraca. Jarosław powinien się za to wszystko wsiąść.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu