Zaczęło się od kłótni z żoną. Kiedy zobaczył policjantów, zaczął uciekać volkswagenem

Wczoraj wieczorem po pościgu policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem. Mężczyzna tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż spanikował i obawiał się konsekwencji prawnych za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Wszystko zaczęło się wczoraj wieczorem na jednej z posesji na terenie Kraśnika. Policjanci zostali skierowani na interwencję domową, gdzie nietrzeźwy mąż miał pokłócić się z żoną. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, mężczyzny już nie było.

Jak się okazało, 27-latek będąc po wpływem alkoholu odjechał z posesji samochodem. Jednak po chwili wrócił. Kiedy zobaczył pod domem policjantów, zaczął cofać i rozpoczął ucieczkę volkswagenem.

Mundurowi ruszyli za uciekinierem. Ten ignorując sygnały do zatrzymania się, stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Na rondzie pojechał pod prąd uciekając lewym pasem na podwójnej ciągłej, wyprzedzając na zaśnieżonej drodze sznur pojazdów. W końcu wjechał w boczne uliczki i schował się za ciężarówką.

W samochodzie zgasił światła myśląc, że nikt go nie zauważy. Nie umknął jednak uwadze strażników miejskich, którzy zauważyli opisywany pojazd informując o tym policjantów. 27-latek został zatrzymany, jak się okazało miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu. Jak tłumaczył, nie zatrzymał się do kontroli, gdyż spanikował i obawiał się konsekwencji prawnych za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z kodeksem karnym, niezatrzymane się do kontroli i ucieczka przed policją zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ponadto musi się liczyć ze świadczeniem pieniężnym na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż pięć tysięcy złotych, ponadto stracił już prawo jazdy.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Wiekszy cwaniak. Teraz niech sprobuje uciec za granice, zeby uniknac aresztu.

 2. Moczymorda wrócił do domu nachalny, zaczął się awanturować, a jak przybyła policja, to myślał, że ucieknie. Wszystko w temacie. A potem opowiadanie w celi łzawych historii, jak to przez babę trafił za kraty :))))

 3. Maian Janusz pazdzioch

  Kobity potrafio bic na ulicy a pijanego hlopa sie bojo

 4. Ciekawe czy ta kobita na ślub zapraszała policjantów? Przed ślubem nie pytała ich o opinię przyszłego męża a teraz szuka pomocy u policjantów????????????????

  • Bo nasze przyszłe matki Polki uważają że to nic jak chłopak, a potem narzeczony je znieważa, klnie, popycha, a nawet walnie w pysk, po ślubie będzie lepiej i… rzeczywiście po ślubie lepiej potrafi zmieszać z błotem, a często lepiej przyłoi.
   Dziewczyny, nie traktujcie ślubu jak granicy między dobrem, a złem – jak przed ślubem cię traktuje źle to i po ślubie też kopnie.
   To tak jak z pijakiem: jak kolejny raz obiecuje, że więcej nie będzie pił, to znaczy, że i mniej nie będzie.

 5. Ale uciekł umiejętności policji w prowadzeniu auta w tym przypadku były bardzo słabe

 6. Przed tym całym przedstawieniem gość wydawał się w miarę normalny, przynajmniej mieszkał na posesji, zapewne w domku jednorodzinnym a nie jak patole na fermie w chowie klatkowym. Najczęściej takim ścina klina i wtedy zaczyna się cyrk.

 7. To teraz na kłótnie z żoną trzeba wzywać policję?

 8. Indianin z rezerwatu kraśnickiego. Jego ksywa top „schlana morda”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą