690 680 960

Wywołał fałszywy alarm bombowy na stacji paliw. 34-latek stanie przed sądem (zdjęcia)

Lubartowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za wywołanie fałszywego alarmu bombowego na stacji paliw w Lubartowie. Za swoje postępowanie 34-latek odpowie przed sądem, grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec marca tego roku na jednej ze stacji paliw w Lubartowie interweniowały służby ratunkowe. Nieznana wówczas osoba zadzwoniła na stację paliw z informacją, że w okolicy stacji lub na stacji podłożony został ładunek wybuchowy. Pracownicy o tym fakcie zaalarmowali policję.

W wyniku alarmu w stan najwyższej gotowości postawione zostały służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli i przeszukali miejsce zdarzenia, teren zaś zabezpieczali strażacy. Nic nie znaleziono.

Kryminalni z Lubartowa prowadzili postępowanie w kierunku wywołania fałszywego alarmu. W ubiegłą niedzielę na wniosek lubartowskich policjantów, podejrzewany o ten czyn 34-latek został zatrzymany w Zamościu. Mężczyznę przewieziono do lubartowskiej komendy, a następnie doprowadzono do prokuratury.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, informowania o opuszczaniu miejsca pobytu, a także poręczenie majątkowe. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za wywołanie fałszywego alarmu oraz spowodowanie czynności służb użyteczności publicznej grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. PSP Lubartów)

5 komentarzy

 1. pokaże koszulkę OTUA i będzie wolny – na 100%

  • Oczywiście, przydatne każde ręce w walce z PIS. Może nie od razu, zależnie od losowań, przy obiecanej dalszej aktywności, wszystko da się załatwić. Pracujesz dla nas- włos ci z głowy nie spadnie.

 2. .......................,

  Dzban tygodnia, 34-letni dzban tygodnia- myślałam że w tym wieku to taki człowiek ma trochę poukładane w głowie.

 3. Dlaczego w prawie nie ma minimalnej możliwej kary np: 3 lata?

 4. Nic mu nie będzie, toż to był Orlen.

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas