Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyszedł ze Świdnika, chciał dojść do Lublina. Dwa dni później znaleźli go za Dęblinem

Idącego po torach mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Jak się okazało, mężczyzna zaszedł o wiele dalej, niż był cel jego wędrówki.

W czwartek o godzinie 08:15 dyżurny ruchu pracujący na stacji Dęblin, zauważył idącego po torach mężczyznę. Ze względu na zagrożenie dla jego życia, w przypadku potrącenia przez pociąg, natychmiast o przebywającej na torowisku osobie postronnej powiadomił Posterunek Straży Ochrony Kolei. Na miejsce udali się funkcjonariusze.

Podczas sprawdzania szlaku kolejowego Dęblin – Zajezierze zauważyli opisywanego przez dyżurnego mężczyznę. Wyjaśnił on, że idzie do Lublina. Zaskoczeni funkcjonariusze ustalili, że 26-latek to mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Świdniku.

We wtorek opuścił on placówkę i postanowił udać się do Lublina. Tymczasem w ciągu dwóch dni pokonał ponad 80 kilometrów. Mężczyzna tłumaczył, że wyszedł za zgodą opiekuna, ustalono jednak, że oddalił się on samowolnie. Dlatego też mężczyznę przekazano policjantom z Dęblina, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

(fot. SOK)
2017-11-09 20:27:23

16 komentarzy

  1. Johny Walker. Jakim cudem przeszedł tyle po torach, że dopiero w Dęblinie go przyuważyli? Przecież torowisko na tej trasie jest remontowane. Nikogo z robotników to nie zainteresowało? A może ich tam nie ma?

  2. Ostatnio nagralam na kamerke samochodowa jak samochod strazy koleji wyprzedzal ciag samochodow – ja, jadac z przeciwka musialam zjechac na pobocze by uniknac czolowki … jechali bez swiatel. Normalnie. Bylam w szoku. Przeciez to prawie policja a jezdza jak bandyci !!!

  3. Dobrze, że do Lubina nie doszedł 🙂

  4. Jak na pensjionariusza to człowiek w formie.

  5. Widocznie semafor miał otwarty na stacji w Lublinie i posypał dalej 😀 A co maja robotnicy do tego ? Robią to odcinkami i nie znają przecież tubylców żeby zauważyć że to jakiś nietutejszy, a pewnie kręci sie koło nich trochę nygusów bo może uda się coś podp… i na złomie sprzedać.

  6. Bardziej mi to film Barei przypomina

  7. Taaak, akurat wyszedł samowolnie….

  8. Zamiast pociągów to ludzie kursują po torach.Express City, to z zelówek tylko pewnie sznurowadła zostały.

  9. Ziemia jest okrągła, szedł do Lublina ale okrężną drogą. Co za ludzie bez serca popsuli mu plany.

Z kraju