Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyłoniono najlepszych młodych pływaków w regionie. Na wielu z nich czeka sportowa kariera (zdjęcia)

W Lublinie rozegrano finałową rundę pływackich zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Zawodnicy, którzy przez sześć rund zgromadzili najwięcej punktów, otrzymali statuetki.

W sobotę, w kompleksie Aqua Lublin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrano szóstą i zarazem ostatnią w tym roku rundę pływackich zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Była to już 42. edycją tych cyklicznych zawodów. Na starcie stanęło 329 zawodniczek i zawodników, podzielonych na kategorie wiekowe, od ośmiolatków do szesnastolatków. Na co dzień trenują oni w 18 klubach z naszego regionu: MTP Lublinianka, AZS UMCS Lublin, Olimpia Lublin, Olimpijczyk Lublin, Skarpa Lublin, UKS 51 Lublin, Orlik Lublin, SP30 Lublin, Sparta Biłgoraj, Trójka Puławy, Aqua Ryki, Technik-Orion Radzyń Podlaski, SP-3 Lubartów, Fala Kraśnik, AZS Biała Podlaska, Wodnik Krasnystaw i Eska Janów Lubelski.

Zawodnicy rywalizowali w różnych konkurencjach: 50 m stylem grzbietowym, klasycznym, dowolnym i motylkowym, 100 m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym, 200 m stylem grzbietowym oraz 400 m stylem dowolnym. W każdej z sześciu tegorocznych edycji zawodów zdobywali punkty, które dzisiaj zostały zsumowane. Ci, którzy w swoich kategoriach wiekowych zgromadzili ich najwięcej, otrzymali Laur Lubelskiego Koziołka w postaci statuetki.

Organizatorami cyklu zawodów są: Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.


(fot. lublin112)

Jeden komentarz

  1. już późno źle przeczytałem tytuł, myślałem, że wyłowiono, a to wyłoniono, uff, hehe Kibicuję młodym sportowcom