Wyłoniono najlepszych młodych pływaków w regionie. Na wielu z nich czeka sportowa kariera (zdjęcia)

W Lublinie rozegrano finałową rundę pływackich zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Zawodnicy, którzy przez sześć rund zgromadzili najwięcej punktów, otrzymali statuetki.

W sobotę, w kompleksie Aqua Lublin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrano szóstą i zarazem ostatnią w tym roku rundę pływackich zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Była to już 42. edycją tych cyklicznych zawodów. Na starcie stanęło 329 zawodniczek i zawodników, podzielonych na kategorie wiekowe, od ośmiolatków do szesnastolatków. Na co dzień trenują oni w 18 klubach z naszego regionu: MTP Lublinianka, AZS UMCS Lublin, Olimpia Lublin, Olimpijczyk Lublin, Skarpa Lublin, UKS 51 Lublin, Orlik Lublin, SP30 Lublin, Sparta Biłgoraj, Trójka Puławy, Aqua Ryki, Technik-Orion Radzyń Podlaski, SP-3 Lubartów, Fala Kraśnik, AZS Biała Podlaska, Wodnik Krasnystaw i Eska Janów Lubelski.

Zawodnicy rywalizowali w różnych konkurencjach: 50 m stylem grzbietowym, klasycznym, dowolnym i motylkowym, 100 m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym, 200 m stylem grzbietowym oraz 400 m stylem dowolnym. W każdej z sześciu tegorocznych edycji zawodów zdobywali punkty, które dzisiaj zostały zsumowane. Ci, którzy w swoich kategoriach wiekowych zgromadzili ich najwięcej, otrzymali Laur Lubelskiego Koziołka w postaci statuetki.

Organizatorami cyklu zawodów są: Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.


(fot. lublin112)

Jeden komentarz

  1. już późno źle przeczytałem tytuł, myślałem, że wyłowiono, a to wyłoniono, uff, hehe Kibicuję młodym sportowcom

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)