690 680 960

Włamywał się do altanek. Kradł wszystko, nawet drewno na opał i papier toaletowy

Bełżyccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał co najmniej ośmiu włamań do altanek działkowych. 46-latek tłumaczył swoje działanie tym, że po wyjściu z więzienia musiał znaleźć sposób na zarobienie pieniędzy.

Od pewnego czasu policjanci z Bełżyc otrzymywali zgłoszenia o kradzieży do altanek działkowych na terenie gminy Konopnica. Łupem włamywacza padły różne przedmioty, głównie narzędzia i metalowe sprzęty.

Kryminalni ustalili, że związek z włamaniami może mieć znany im 46-latek. Jak się okazało włamywacz wpadł w momencie, w którym szedł z łupami na punkt skupu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

– W trakcie przesłuchania na komisariacie policjanci ustalili, że 46-latek ma na koncie co najmniej osiem kradzieży z włamaniami do altanek. Złodziej kradł wszystko co znalazło się w zasięgu jego ręki: spalinowe piły do drewna, wiertarki, siekierę, drewno na opał, palinki, kanistry z paliwem, grill, a nawet koc, damskie buty, czy kawę i herbatę – informuje podkom. Anna Kamola z KWP Lublin.

46-latek przyznał się do włamań i wyjaśnił, że po wyjściu z więzienia musiał znaleźć sposób na zarobienie pieniędzy. Wybrał wiec okradanie altanek. Skradzione łupy następnie sprzedawał na złomie lub zabierał do domu. Część przedmiotów została odzyskana.

– 46-latek po usłyszeniu zarzutów w recydywie stanął przed obliczem sądu. Wczoraj został aresztowany na 3 miesiące – dodaje podkom. Anna Kamola.

Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

2018-02-24T10:38:05
(fot. Policja Lublin)

9 komentarzy

 1. Widać efekty resocjalizacji wysoko kwalifikowanych specjalistów. Wymagania stawiane kandydatom do pracy w służbach więziennych są wygórowane, a efekty są takie jakie były zawsze. Gdzie są ci świetni specjaliści od psychologii z tytułami naukowymi? Prawdziwe umiejętności to są te, które pomagają ludziom i nie dla własnego zysku, a nie te które są zapisane w pracach naukowych i pokrywają się kurzem na półce bibliotek.

 2. Zakwaterowanie i wyżywienie gwarantowane. Chłop na problem z głowy…

  • Kapelusz Pana Anatola

   Nie dziwcie się – wyszedł chłop z pierdla, bez kasy, bez pracy, a może nawet i bez rodziny…
   A tu panie, cza soś szamać, gdzieś sie kurde przekimać….
   Robił więc to co umiał, co mógł – teraz już dłużej nie będzie musiał myśleć o trzoskach życia na wolności.

 3. Kupę kasy idzie na pseudo resocjalizację! Kupę kasy Polaka, który od świtu do nocy robi. Pójść do lekarza na nfz – nie ma kasy.
  Na więźniów? Jest! Full opcja! Widać na jego przykładzie, jak madrzy po psychologii i socjologii zrobili z niego porzadnego człowieka.
  KPINA!

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…