Wjechała volkswagenem w pieszego na przejściu. 17-latek trafił do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj na jednej z ulic Puław doszło do wypadku z udziałem pieszego. Nastolatek został przetransportowany do szpitala na badania.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem na ul. Piaskowej w Puławach. Służby ratunkowe dostały zgłoszenie o potrąceniu pieszego na przejściu.

Jak wynika z relacji uczestników wypadku, zdarzenie spowodowała kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen, która nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. 17-letni mieszkaniec Dęblina trafił do szpitala na badania. Jak się okazało doznał ogólnych potłuczeń.

Kierująca pojazdem, 39-letnia mieszkanka Puław była trzeźwa. Kobieta została ukarana mandatem oraz dziesięcioma punktami karnymi.

(fot. Policja Puławy)

12 komentarzy

 1. Potencjalna mord*rczyni ukarana mandatem. Kpina…

  • A może wlazł jej tuż przed maskę potencjalny samobójca?

   • Nie spotykam się takim włażeniem zbyt często. Natomiast z niewłaściwym zachowaniem kierujących w rejonie PdP non stop.

   • Dlatego dobry byłby pomysł z obowiązkiem zatrzymywania się przed PdP. Nawet jeżeli weźmiemy tak skrajny przykład z wejściem samobójczym – to wtedy każda taka próba będzie nie udana. W całej historii motoryzacji nie doszło jeszcze do potrącenia przez nieruchomy pojazd.
    Jeżeli twierdzisz, że mogło to być wejście samobójcze – to dlaczego pieszy korzystał z PdP. Targnięcia mógł dokonać w dowolnym miejscu i to z większym prawdopodobieństwem jego dokonania.

    • Franiu, mam jeszcze lepszy pomysł – idealnie współgrający z logiką jaką prezentujesz: wszystkie PdP umieścić poza ulicami. Brak przejść na ulicach = brak potrąceń. Genialne, prawda?

   • ses..ł sie baranie
    co za dzban!

  • Za potracenie na PdP z automatu powinno być zatrzymywane PJ oraz sprawa w sądzie. Mandat to się dostaje za krzywe parkowanie, albo nieużycie kierunkowskazu.

   • Dokładnie. Posiadacz prawa jazdy zdejmuje z przejścia pieszego, a policjanci dają mandat i „do zobaczenia na trasie!”. W każdym normalnym kraju konsekwencje byłyby takie, jak opisałeś.

 2. Młody pewnie srajfon w nosie , myślał że jest superbohaterem jak w gierkach …..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu