690 680 960

Wjechał na remontowany przejazd kolejowy, auto utknęło na torach. Pociąg zdołał wyhamować (zdjęcia)

Groźnie zdarzenie na przejeździe kolejowym w Motyczu. Starszy mężczyzna staranował rogatki i wjechał na tory, gdzie prowadzone były prace. Nadjeżdżający pociąg zdołał się zatrzymać.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 10:40 w Motyczu w gminie Konopnica. Na przejeździe kolejowym, w ciągu drogi powiatowej z Uniszowic do Wojciechowa, utknął samochód osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Bełżyc, Pawlina i Kozubszczyzny, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem 75-letni mężczyzna jechał w stronę Sporniaka. Wjechał na przebudowywany przejazd kolejowy, przez co jego pojazd utknął na torach. Sytuacja była o tyle groźna, że nastąpiło to tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Na szczęście maszynista zdołał zatrzymać skład.

Jak nam przekazano, przed przejazdem znajdowały się ustawione tablice oraz znaki zakazujące wjazdu. Zostały one jednak przewrócone. Mężczyzna przejechał po nich, a następnie staranował zamknięte rogatki i wjechał na tory. Kierowcę przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. nadesłane Pan M, Marcin, Mirosław)

28 komentarzy

 1. Jeszcze z jedna straż przydałaby się.

 2. jakim trzeba być głąbem … a jednak takie ludziki istnieją !!!

  • też będziesz stary, może zasłabł kto wie… nie oceniaj, bo za xx lat o tobie napiszą „głabie”

 3. Rogatki wyglądają na nienaruszone – może coś innego staranował ??
  Pewnie przeleciał przez te znaki co je wiatr powywracał 😉

  • Rogatki (a właściwie szlabany) zakłada się z powrotem wymieniając jedynie bezpieczniki. Trwa to kilka minut. Jest to tak zrobione, aby w wypadku zagrożenia życia móc zjechać z przejazdu i nie uszkodzić auta i napędu szlabanu.

 4. Drodzy Internauci

  Na drogach wokół Lublina jeździ (porusza się) cała masa takich „dziadków” – osób po 70-roku życia co stwarzają ogromne niebezpieczeństwo.
  Nikt z nich : > nie używa kierunkowskazów, nie zatrzymuje się na Stopie, jadą bez włączonych świateł, jak przez wieś w latach 50-tych koniem. Jest to po prostu TRAGEDIA !!!!

 5. Babcia zielarka

  W pewnym wieku trzeba wybrać ,,.,:być czy zyc. Może to jednak żyć i dać innym żyć.

 6. Babciu zielarko ,problem w tym że w „pewnym wieku ” jest sie już tak odmóżdzonym ,ze nie jest się juz w stanie wybrac „być czy żyć ” …i wsiada taki 80 letni dziadziuś za kierownicę ,ledwo widzący ,nie potrafiacym prawidlowo ocenić sytuacji wokól z czasem reakcji leniwca i jedzie w nadzieji że „znowu się uda ” ….i czasem sie nie udaje

  • Eryku problem nie leży w „pewnym wieku” bo idę o zakład że są 80-latkowie bardziej krzepcy i mający więcej energii i zdrowia być może nawet od ciebie. Tylko problem w przepisach, ktoś kto zdawał prawo jazdy w latach ’60, ’70, ’80, ’90 ubiegłego stulecia otrzymywał prawo jazdy dożywotnio, teraz trzeba robić badania lekarskie co kilka lat. Tylko państwo ma jakoś problem z cofnięciem dożywotnich lejców i skierowaniu wszystkich na badania w celu weryfikacji czy dalej jest dana osoba zdolna do prowadzenia pojazdów mechanicznych po tych 50 czy 60 latach odkąd zdobyła prawo jazdy czy może już nie. Nieudolność państwa w tym kierunku jest tak wielka, że niby coś zamierzają, za coś się biorą a tak na prawdę sprawa sama się rozwiąże bo wszyscy z dożywotnim prawem jazdy prędzej umrą śmiercią naturalną niż coś w tym kierunku zrobią, a póki co jakoś to będzie. 🙂

 7. Ile?! Pytam: ile jeszcze razy będzie remontowany ten przejazd? To nie A2, że ciągle kawałek musi być w remoncie. Car wybudował pierwszy tor, a Niemcy we wojnę drugi, i bez remontów i rogatek dawało radę 70 lat, ale nie, trzeba było przebudowy wg tysiąca przepisów i teraz co 2 miesiące remont.

 8. Po 70 tace bezapelacyjnie zabierać . Darmowe przejazdy ewentualnie z buta raz na tydz. Do kościoła to i 2 dni wcześniej można wyjść przecież pod zegarek nic nie trzeba . A samochód to jak kałach dla taliba

 9. kiedy zalegalizują eutanazję

  jeździł wolo i bezpiecznie…

 10. Co za stary ***. W takim wieku już nie powinno się siadać za kółko!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!