Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał fordem w rowerzystę. 16-latek trafił do szpitala

Wczoraj po południu w Kolembrodach doszło do wypadku z udziałem 16-letniego rowerzysty. Nastolatek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 15 w miejscowości Kolembrody w powiecie radzyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Policjanci ustalili na miejscu zdarzenia, że kierujący fordem, 39-letni mieszkaniec Kodnia na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście doprowadzając do zderzenia z nim. 16-latek kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

6 komentarzy

  1. Gdyby rowerzysta nie ustąpił kierującemu samochodem, to pisalibyśmy, że rowerzyści nie znają przepisów, nie mają prawa jazdy, itp, ale, że stało się odwrotnie i to kierujący pojazdem silnikowym nie wykazał się umiejętnościami kierowania, to nie pozostaje napisać, że zdarza się nawet najlepszym, a rowerzyści też powinni uważać.

  2. Brakuje informacji o zatrzymaniu prawa jazdy. Nie napiszecie chyba, że kierujący dostawczakiem zrobił wszystko prawidłowo, a wina leży po stronie rowerzysty, bo pędził 80km/h i dlatego kierowca go nie zauważył.
    Ale spodziewam się wszystkiego po tym forum i dlatego jestem nawet mocno ciekawy możliwych interpretacji tej sytuacji.

  3. I jeszcze jedno. Wobec wykroczeń/przestępstw drogowych popełnionych wobec/na szkodę niechronionych uczestników ruchu drogowego kary powinny być możliwie najsurowsze. I to nie dlatego, że piesi czy rowerzyści są w czymś lepsi, ważniejsi, czy są Świętymi Krowami, lecz z powodu takiego, że wypadki z udziałem niechronionych kończą się zawsze tragiczniej niż przy takim samym zderzeniu się np. dwóch samochodów.

  4. A wystarczyło popatrzeć.
    Się nie popatrzyło, się pogada niemiło z „prorokiem” teraz.
    Jak był trzeźwy, to siedzieć raczej nie pójdzie, ale co napaskudził sobie w papierach, to już jego.

Wiadomości z info112