W piątek odbędzie się Wiosenna Masa Krytyczna po hasłem „Wspieramy rowerową przedsiębiorczość”

Zapraszamy na piątkową Wiosenną Masę Krytyczną, która rozpocznie się 30 marca o godz. 18 na Placu Litewskim. Tym razem rowerzyści będą wspierać rowerową przedsiębiorczość w Lublinie.

– Uważamy, że mobilne biznesy rowerowe budują klimat naszego miasta, zwłaszcza w osi traktu królewskiego, gdzie budzą największe zainteresowanie mieszkańców. Zachęcamy wszystkich do wspólnej przejażdżki rowerowej. Trasa przejedzie, w spokojnym tempie, ulicami Śródmieścia i bulwarem nad Bystrzycą – informują organizatorzy.

Tym razem rowerzyści chcą tym włączyć się w szerszą dyskusję o przyszłości rowerów towarowych i rowerowych małych biznesów – w rejonie Starego Miasta, Deptaka i Placu Litewskiego.

– Chcemy przekonać urzędników i radnych, że takie przedsięwzięcia pozytywnie wpłyną na Śródmieście i wzmocnią wizerunek Lublina. Zapraszamy na Plac Litewski wszystkich, którym zależy by rowery miały swój udział w krajobrazie naszego traktu królewskiego. Spotkamy się z przedstawicielem rowerowej gastronomii i zgłosimy nasze propozycje dla rozwiązania problemu. Przejedziemy też na bulwar nad Bystrzycą, by rozjechać resztki śniegu – wyjaśnia Jacek Śliwiński jeden z organizatorów przejazdu.

Lubelska Masa Krytyczna to wspólny, spontaniczny przejazd rowerowy ulicami miasta. Zwraca uwagę na problemy rowerzystów i podkreśla ich obecność w życiu miasta.

Odbywa się w każdy ostatni piątek miesiąca. W Lublinie tradycyjnie rozpoczyna się na Placu Litewskim o godzinie 18:00, a kończy pod Ratuszem na Placu Łokietka. Tempo przejazdu to około 12 km/h, a więc takie aby wszyscy rowerzyści czuli się komfortowo. Masa Krytyczna nie ma jednego, określonego organizatora choć w jej promocję zaangażowane są lubelskie organizacje rowerowe takie jak Porozumienie Rowerowe, Rowerowy Lublin oraz inne grupy rowerowe i wszyscy chętni rowerzyści.

Jest to społeczna, oddolna inicjatywa. Każdy uczestnik powinien zadbać, by jechać zgodnie z przepisami i by jego rower spełniał wymagania kodeksu drogowego. Trasa przejazdu i miejsce zgromadzenia są uprzednio zgłaszane do Urzędu Miasta.

2018-03-30 06:29:17
(fot. nadesłane)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Z tymi cyglizdami to już zakrawa

 2. Kiedy zostanie przywrócony obowiązek posiadania karty rowerowej? Niedługo ta masa krytycznie upośledzona wyjedzie w większej ilości na ulice i będzie trzeba uważać żeby świętej krowy nie zaczepić lusterkiem. Bo poruszać się w ruchu miejskim to rzadko który potrafi

 3. Dawajcie jeszcze więcej waszych wymiocin.Na święta jak znalazł.Przecież się wyspowiadacie i będzie Wam odpuszczone,a potem od nowa.

  • to nie są żadne wypociny,to są fakty!grupa próżniaków uzurpuje sobie prawa jakie im się w żadnym wypadku nie należą,podatek drogowy? brak!OC?brak!kultura jazdy?brak!znajomość przepisów ? brak! a mniemanie o sobie?ho,ho! i nie mieszaj spowiedzi z grupą rowerowych próżniaków!
   Ps.
   sam jeżdżę rowerem, i jestem ateistą

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”