690 680 960

W piątek odbędzie się Wiosenna Masa Krytyczna po hasłem „Wspieramy rowerową przedsiębiorczość”

Zapraszamy na piątkową Wiosenną Masę Krytyczną, która rozpocznie się 30 marca o godz. 18 na Placu Litewskim. Tym razem rowerzyści będą wspierać rowerową przedsiębiorczość w Lublinie.

– Uważamy, że mobilne biznesy rowerowe budują klimat naszego miasta, zwłaszcza w osi traktu królewskiego, gdzie budzą największe zainteresowanie mieszkańców. Zachęcamy wszystkich do wspólnej przejażdżki rowerowej. Trasa przejedzie, w spokojnym tempie, ulicami Śródmieścia i bulwarem nad Bystrzycą – informują organizatorzy.

Tym razem rowerzyści chcą tym włączyć się w szerszą dyskusję o przyszłości rowerów towarowych i rowerowych małych biznesów – w rejonie Starego Miasta, Deptaka i Placu Litewskiego.

– Chcemy przekonać urzędników i radnych, że takie przedsięwzięcia pozytywnie wpłyną na Śródmieście i wzmocnią wizerunek Lublina. Zapraszamy na Plac Litewski wszystkich, którym zależy by rowery miały swój udział w krajobrazie naszego traktu królewskiego. Spotkamy się z przedstawicielem rowerowej gastronomii i zgłosimy nasze propozycje dla rozwiązania problemu. Przejedziemy też na bulwar nad Bystrzycą, by rozjechać resztki śniegu – wyjaśnia Jacek Śliwiński jeden z organizatorów przejazdu.

Lubelska Masa Krytyczna to wspólny, spontaniczny przejazd rowerowy ulicami miasta. Zwraca uwagę na problemy rowerzystów i podkreśla ich obecność w życiu miasta.

Odbywa się w każdy ostatni piątek miesiąca. W Lublinie tradycyjnie rozpoczyna się na Placu Litewskim o godzinie 18:00, a kończy pod Ratuszem na Placu Łokietka. Tempo przejazdu to około 12 km/h, a więc takie aby wszyscy rowerzyści czuli się komfortowo. Masa Krytyczna nie ma jednego, określonego organizatora choć w jej promocję zaangażowane są lubelskie organizacje rowerowe takie jak Porozumienie Rowerowe, Rowerowy Lublin oraz inne grupy rowerowe i wszyscy chętni rowerzyści.

Jest to społeczna, oddolna inicjatywa. Każdy uczestnik powinien zadbać, by jechać zgodnie z przepisami i by jego rower spełniał wymagania kodeksu drogowego. Trasa przejazdu i miejsce zgromadzenia są uprzednio zgłaszane do Urzędu Miasta.

2018-03-30 06:29:17
(fot. nadesłane)

25 komentarzy

 1. Z tymi cyglizdami to już zakrawa

 2. Kiedy zostanie przywrócony obowiązek posiadania karty rowerowej? Niedługo ta masa krytycznie upośledzona wyjedzie w większej ilości na ulice i będzie trzeba uważać żeby świętej krowy nie zaczepić lusterkiem. Bo poruszać się w ruchu miejskim to rzadko który potrafi

 3. Dawajcie jeszcze więcej waszych wymiocin.Na święta jak znalazł.Przecież się wyspowiadacie i będzie Wam odpuszczone,a potem od nowa.

  • to nie są żadne wypociny,to są fakty!grupa próżniaków uzurpuje sobie prawa jakie im się w żadnym wypadku nie należą,podatek drogowy? brak!OC?brak!kultura jazdy?brak!znajomość przepisów ? brak! a mniemanie o sobie?ho,ho! i nie mieszaj spowiedzi z grupą rowerowych próżniaków!
   Ps.
   sam jeżdżę rowerem, i jestem ateistą

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli