Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

W regionie trwa policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”

Od godzin porannych w województwie lubelskim trwa akcja policyjna „Alkohol i narkotyki”. Celem działań jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, którzy stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od rana policjanci z drogówki dokonują kontroli stanu trzeźwości kierujących oraz testują na zawartość narkotyków.

– Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem – wyjaśnia podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W ubiegłym roku na terenie naszego województwa doszło do 61 wypadków drogowych, w których sprawcami byli kierujący pod działaniem alkoholu. W tym czasie z lubelskich dróg policjanci wyeliminowali prawie 3500 kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu.

– Dzisiaj należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach. Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje – dodaje podkomisarz Kamil Karbowniczek.

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

PRZECZYTAJ

Zwłoki mężczyzny w budynku mieszkalnym. Jedna osoba zatrzymana

 

 

12 komentarzy

  1. Gdzie podziały się trzeźwe poranki? Podobnie jak z rejestratorami wjazdu na czerwonym było za dużo roboty, więc zrezygnowano?

  2. Czy rowerowcy i hulajnogowcy też będą kontrolowani? Podobno kilka miast w Polsce likwiduje oznakowane przejścia dla pieszych i robią tzw. sugerowane bo jest bardzo dużo wypadków z udziałem pieszych. Na sugerowanym pieszy nie ma pierszeństwa. Na oznakowanym w sumie też do końca nie ma. Powinni też zrobić przejazdy sugerowane dla kaskaderów rowerowych co czywiście popieram. Dodatkowo można wprowadzić nakaz chodzenia w kaskach po przejściach dla pieszych bo to zwiększy bezpieczeństwo.

    • Kaski to bardzo dobry pomysł.
      Mnóstwo ofiar wypadków drogowych dało by się uratować dzięki kaskom. Tylko, że o ile rowerzyści z własnej woli i bez przymusu korzystają z kasków, to opór poruszających się pieszo i samochodami jest zbyt duży.

      W jakich miastach likwiduje się PdP?
      Podejrzane te miasta. Wszędzie liczna potrąceń spadła, a tylko w tych tajemniczych (których nie podałeś) miastach podobno wzrosła. Ciekawe. Śmierdzi manipulacją jak ze starej aŁdicy.

      • Najpierw powstały w Katowicach i się przyjęły, a teraz władze Bydgoszczy wprowadzają to rozwiązanie bo nie dają sobie rady z potrąceniami pieszych na przejściach. Ogólnie to nowy twór bo wprowadzili to rozwiązanie w 2022 roku.

    • Znając podejście policji, to będą kontrolowani głównie rowerzyści i hulajnogiści.

      • Bo to najłatwiejszy pieniądz. Rowerzyście nie trzeba sprawdzać czy ma przegląd, OC, stan licznika, stan pojazdu. Wystarczy tylko dmuchnąć w alkomat i kasa leci.

  3. Ciekawe czy pałami leją

  4. ##### kodziarskich sługusów

    wyciągną legitymacje POselskie i po kontroli

  5. Mnie dziś z rana zatrzymali, przedstawili się, powiedzieli że jest akcja alkohol i narkotyki i zapytali się czy mam. Podziękowałem że wszystko już mam, pożegnaliśmy się i odjechałem. Poniekąd może i źle zrobiłem bo gdybym powiedział że nie mam może by portowali flaszką i mefedronem. Teraz już się nie dowiem. Taka policję to szanuje.

Dodaj komentarz

Z kraju