W biegu brały udział nawet kilkuletnie dzieci. Były sportowe emocje, polały się też łzy (zdjęcia)

Od rana na ulicach Lublina oraz Stadionie Lekkoatletycznym odbywały się biegi w których brały udział m.in. dzieci i młodzież. Najlepsi zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

W sobotę w Lublinie odbył się XXVIII Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980″. Wzięły w nim udział setki zawodników z całego regionu. W ramach wydarzenia zorganizowano biegi dla młodzieży ulicami Lublina, których trasa wiodła z placu Łokietka, przez ul. Zamojską, al. Unii Lubelskiej oraz Al. Zygmuntowskie do Stadionu Lekkoatletycznego. Na samym stadionie odbywały się z kolei biegi dla dzieci. Był też Charytatywny Bieg Firmowy, Bieg Studentów, jak też biegi dla osób niepełnosprawnych.

Każdy z uczestników otrzymał koszulkę biegową, medal po ukończeniu biegu, oraz zestaw regeneracyjny. Na najlepszych czekały nagrody rzeczowe. Na bieżni dostrzec można było nawet kilkuletnie dzieci. Z kolei wśród trochę starszych zawodników nie brakowało sportowej rywalizacji, a nawet łez na mecie.

Organizatorem wydarzenia był Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” oraz Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”. Zawody miały na celu popularyzację biegów jako ogólnodostępnej formy rekreacji, upowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych postaw prozdrowotnych, upamiętnienie rocznicy strajków Lubelskiego Lipca 1980 i powstania NSZZ „Solidarność”, a także promocję Lublina i Lubelszczyzny.

(fot. lublin112)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew